Топ-10 найпопулярніших письменників, книги яких були екранізовані (ФОТО, ВІДЕО)

Новини шоубізнесу

Станіслав Кармазін

Редактор стрічки новин

Багато хто сперечається стосовно того, що все-таки краще: почитати книгу, чи подивитися фільм? Що ж, ми пропонуємо вам познайомитися з авторами цікавих книг, які потім було екранізовано та телеекранах. Ми розповімо, як нині  виглядають видатні письменники.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Стівен Кінг, "Кладовище домашніх тварин"

Говорити про кількість екранізованих творів Стівена Кінга не має сенсу. Усі книги та фільми зайняли своє унікальне місце в історії світової літератури та кінематографа. Однак, окреслимо вашу увагу на романі "Кладовище домашніх тварин", написаному у далекому 1983-му та екранізованому у 2019-му. Фільм має не один сиквел. Ідея написати роман прийшла Кінгу після смерті кота його доньки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нині, 75-річний американський письменник  відомий в усьому світі за своїм унікальним стилем.  Для українців важливий той факт, що Кінг публічно засуджує жорстоку війну росії проти України.

Вероніка Рот "Дивергент"

Свій прем’єрний роман із серії "Дивергент" 34-річна письменниця створила ще коли навчалася у Південно-Західному університеті. Цікаво, що вона змогла написати все за одну зиму, під час канікул, проте останні етапи роботи над романом дівчині довелося поєднувати зі своїм навчанням. Відтак, талановита письменниця частенько не з’являлася на заняттях. Тією ж весною Вероніка зробила все можливе, аби твір було видано. Вона домовилася із літературним агентом, який через видавництво все влаштував. Зауважимо, що права на екранізацію були продані задовго до того, як книга вийшла друком. Прототип головної героїні фільму – сама авторка Вероніка Рот.

Алан Мур, "Хранителі", "Ліга видатних джентльменів", "V- значить вендета"

Не є секретом, що Алана Мура всі вважають одним з наймаститіших в історії авторів коміксів. Нині,  69-річного чоловіка відносять до 50-ки найкращих британських письменників за останні 50 років. Епатажний англієць має шалений літературний доробок. Його "Хранителі" були екранізовані  у 2009-му, "V - значить вендета" у 2006-му, а "Ліга видатних джентльменів" у 2003-му. Цікавим є той факт, що сюжети цих творів піддалися деякому коригуванню з боку голлівудських режисерів, задля кращої адаптації на телеекрани. У зв’язку з цим   письменник не захотів, щоб його ім’я згадували у титрах до кожного з фільмів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Ден Браун, "Код Да Вінчі"

Шлях до своєї приголомшливої кар’єри 58-річний американський письменник Ден Браун почав з музики. Чоловік зміг  написати кілька пісень та презентував громадськості свої диски. Проте, успіху йому це не принесло. Браун з надією подався у літературу. І тут, у Дена все вийшло пречудово. Багато його робіт було екранізовано. А роман "Код Да Вінчі" став ще популярнішим після його адаптації у кіно Роном Говардом у 2006-му році.

Маргарет Мітчелл, "Віднесені вітром"

Свій талант до літератури Маргарет відкрила дякуючи своєму чоловікові. Історія Мітчелл вельми цікава. Жінка відмовилася від успішної кар’єри журналістки через травму. Маргарет стала домогосподаркою, проте не припиняла писати. І так, покроково, через 10 років народився  культовий роман. Цікаво, що жінка не планувала публікувати текст. Її довелося довго вмовляти, однак це того вартувало. Сумно, що "Віднесені вітром" – єдиний літературний доробок американської письменниці. Зауважимо, що її давно не має серед живих.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Дебора Моггак, "Тюльпанова Лихоманка"

Батьки 74-річної англійської письменниці, як і їхня донька, заробляли собі на життя літературою. Відтак, не має нічого дивного, що жінка й собі обрала такий шлях. Дебора досягла неабиякого успіху — її книги відомі, за ними знімають культові фільми. До прикладу, кінокартина "Гордість та упередження" з Кірою Найтлі була знято за сценарієм Моггак. Однак, вершиною творчості письменниці прийнято вважати історичний роман Тюльпанова лихоманка. У 2018 році талант жінки досить високо оцінили - вона отримала звання офіцера ордена Британської імперії.

Нікола Юн, "Сонце також зірка"

51-річна письменниця ямайського походження написала цей роман у 2016-му. Нікола найвідоміша тим, що написала у 2015 році роман для молоді "Все, все", бестселер "New York Times" та основу однойменного фільму 2017 року.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Кріс Ван Оллсбург, "Джуманджі"

Сучасний американський прозаїк та художник, автор популярних книг для дітей. У 1982 році його нагородили золотою медаллю Калдекотта за книгу "Джуманджі", 1985 року чоловік удостоюється другої такої нагороди — за книгу "Полярний експрес". Нині письменнику вже 73 роки.

Анджей Сапковський, "Відьмак"

Відомий польський письменник-фантаст Анджей Сапковський спочатку зі скептицизмом ставився до  комп'ютерних ігор, сконструйованих за його книгами. Митець попросив у розробників культової гри "Відьмак" одноразовий гонорар у розмірі $9500, попередньо відмовившись від можливого прибутку. Однак, чоловік дуже прогадав, коли прийняв таке рішення, адже гра розлетілася по всьому світу та принесла її творцям шалені гроші, а 2019-го за мотивами однойменної літературної франшизи було відзнято ще й серіал.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Кормак Маккарті, "Старим тут не місце"

Кормак Маккарті — американський письменник-романіст, прозаїк і драматург, сценарист. Автор низки романів, п'єс та кіносценаріїв. Нагороджений Пулітцерівською премією та премією Джеймса Тейта Блека за роман "Дорога".

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Кормак Маккарті помер власною смертю. Письменнику було 90 років.