Як вивести хрін на ділянці: "золоте" правило, яке не можна порушувати, щоб його не стало ще більше

Новини шоубізнесу

Богдана Карц

Головна редакторка

Якщо на вашій ділянці з’явився хрін, а він вам не потрібен, це проблема. Ця рослина швидко розплодиться і займе багато вільного місця, висмоктуючи з землі поживні речовини, які потрібніші іншим рослинам (коріння хрону може сягати до 7 м вглиб землі). Крім того, хрін невибагливий до ґрунтів і клімату: він відрізняється високою морозостійкістю і здатен витримати навіть тривалу посуху. Позбутися цього нещастя, як і вивести пирій, дуже непросто.

Але це можливо. Головне у цій боротьбі не зробити все навпаки, намагаючись розв’язати проблему якомога швидше.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Ось, про що вам слід пам’ятати і НІКОЛИ так не робити:

Не можна перерізати коріння хріну лопатою, сапою, ножем чи будь-чим іншим, бо після цього він пустить ще більше коріння і вивести його буде ще складніше.

Це дійсно головне правило у боротьбі з хріном на городі.

Як же позбутися хріну

Досвідчені дачники рекомендують спробувати вивести хрін за допомогою звичайної кухонної солі, гарненько посипавши нею рослину. Щоправда, цей метод дасть найкращий ефект восени, коли весь урожай вже зібраний і сіль йому не нашкодить.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Ще один хороший варіант - застосувати гербіциди. Кропити хрін, як і інші бур’яни, потрібно у суху безвітряну погоду. Однак пам’ятайте, що так ви вб’єте верхню частину рослини, а місце коріння залишиться. Тому для більшого ефекту спробуйте поєднати ці два методи.

Є й третій варіант: накрити хрін темною поліетиленовою плівкою, листом шиферу або руберойду. Так ви позбавите рослину сонячного світла і через деякий час вона зачахне.

Нагадаємо, що напередодні ми писали, як правильно поливати огірки, щоб вони не гірчили. До появи цієї проблеми зазвичай призводить одна дуже поширена серед дачників-початківців помилка.