Як навчити дитину читати і коли варто розпочинати навчання? Навички, необхідні для читання, малюки набувають від народження. Але вчити читати "Енеїду" такого малюка, звичайно рано.
З чого почати вчити дитину читати
З чого почати вчити читати дитину? scholastic.com пише, що вчити читати дитину варто до того, як вона піде до школи. А вік від 3 до 5 років має вирішальне значення у розвиток навичок читання.
Навчання дитини читання потрібно починати з розвитку любові та інтересу до книг. Для цього потрібно просто читати дитині.
У міру того, як дитина переходить від вимовлення своїх перших речень до промови абзацами, ви помітите, як при читанні малюк навчається чогось нового. Він почне цікавитись написами на вивісках магазинів, табличками з адресами та іншими текстовими знаками, що його оточують.
Як навчити дитину читати: поради для батьків
beginlearning ділиться лайфхаками для тих, хто планує почати вчити читати дитину.
1. Зосередьтеся на звуках літер, а не на назвах літер
Замість того, щоб зосереджуватися на назвах літер, навчайте дитину звукам, пов'язаним із кожною літерою алфавіту. Як тільки дитина встановить міцні зв'язки між кількома літерами та їх відповідними звуками, вона почне читати короткі слова. У міру збільшення числа цих зв'язків розширюється і словниковий запас, який дитина може використовувати.
2. Більше розмовляйте
Діти подібні до губки, вони постійно вбирають навколишню інформацію, включаючи слова, які ви вимовляєте. Регулярне спілкування з дитиною та стимулювання її навичок слухання та розповідання історій сприяє розширенню її словникового запасу. Це також допомагає йому створювати пропозиції, познайомитись з новими словами та дізнатися, як їх використовувати у контексті.
3. Зберігайте легкість
Як правильно вчити дитину читати? Без тиску! Читання – це розвага та вивчення світу (реального та уявного) за допомогою тексту, картинок та ілюстрацій. Коли справа доходить до читання, вашій дитині краще бути розслабленою і зосередженою на тому, що вона вивчає, ніж нервовою та напруженою.
4. Практикуйте спільне читання
Коли ми вчимо читати дітей, то спільне читання є вкрай важливим. Коли ви читаєте разом з дитиною, просіть її час від часу повторювати за вами слова чи речення, доки ви стежите за ними пальцем.
Немає потреби повністю зупиняти час читання, якщо ваша дитина бореться з певним словом. Обнадійливих нагадувань про те, що це слово означає або як воно вимовляється, достатньо!
5. Грайте у словесні ігри
Залучення дитини до читання не обов'язково має стосуватися лише книг. Ігри зі словами можуть бути чудовим способом задіяти навички малюка.
Як швидко навчити дитину читати?
Як правильно вчитися читати? Спочатку відбувається знайомство зі звуками та літерами, наступний етап – читання по складах. Тут можуть виникнути труднощі - можливо, дитина просто ще не готова до такого.
І тут може допомогти зміна методики навчання читання. Якщо ваша дитина вже знає літери, але не виявляє інтересу до читання по складах, ймовірно, вона просто не бачить сенсу в цьому занятті. Пояснення на кшталт " щоб навчитися читати " чи " щоб добре вчитися у шкільництві " можуть спрацювати. Важливо, щоб дитина зрозуміла, чому їй це потрібно і якої користі вона може отримати з уміння читати по складах. Вам потрібно привнести інтерес у цей процес і зробити його цікавим.
Як це зробити? Почніть із того, що вашій дитині цікаво. Наприклад, коли ви гуляєте з ним, зверніть увагу на вивіску кафе чи магазину та запитайте: "Хочеш дізнатися, що там написано? Давай подивимося разом." Або запропонуйте йому вибрати насолоду в магазині, запитавши: "Який смак морозива ти хочеш? Давай шануємо, які є смаки." Коли дитина скаже, що не вміє читати, запропонуйте допомогти їй розгадати літери та слова. Тут ви можете пояснити, як корисно вміти читати і як це допоможе йому отримувати задоволення від таких моментів.
Раніше ми писали про слова, які можуть травмувати дитині психіку. Не говоріть їх своїм малюкам.