Що важливіше для здоров'я: фізична активність чи здорове харчування? Розвіюємо міфи

Дієти та харчування

Юлія Бражнік

Журналістка

При наявності великої кількості інформації щодо здорового способу життя, правильного харчування та спорту у житті людей досі існують різні міфи. Наприклад, існує думка, що якщо багато займаєшся спортом, то можна не слідкувати за своїм харчуванням, адже і так будеш стрункою. Або якщо хочете схуднути і мати гарне підтягнуте тіло, то треба не вилазити зі спортзалу і дуже тяжко там працювати.

Портал HOCHU.ua поспілкувався з health-експерткою з медичною освітою Уляною Вернер і вирішив спростувати чи підтвердити різні думки щодо балансу спорту та харчування у житті. Виявляється, що обмежувати себе в їжі та тяжко працювати в залі не треба.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Чи можу я просто правильно харчуватись та не займатись спортом, щоб схуднути, бути стрункою та здоровою?

Харчування є дуже важливим фактором для здоров'я. Якщо ви харчуєтеся правильно, то з високою ймовірністю зможете зберегти здорову вагу та отримати всі необхідні поживні речовини, щоб залишатись здоровою. Однак, важливо розуміти, що фізична активність також є ключовим фактором для міцного організму. Це можуть бути різноманітні види спорту: від занять в тренажерному залі до бігу на вулиці чи йоги вдома. Все залежить від того, який ви результат хочете отримати. Просто струнке тіло чи підтягнуте та міцне.

Коли займаєшся спортом можна їсти все підряд і не слідкувати за харчуванням?

Ні, коли ви займаєтесь спортом, то важливо слідкувати за харчуванням. Це допоможе вам досягти кращих результатів в тренуваннях та підтримати здоров'я. Навіть якщо ви регулярно, наприклад, займаєтесь фітнесом, але з'їдаєте багато нездорової їжі, то ви можете так і не побачити очікуваних результатів. Все залежить від цілі, яку ви ставите перед собою. Збалансоване харчування необхідне, щоб мати достатню кількість енергії для тренувань та відновлення після них.

Якщо багато тренуєшся, то втрачаєш багато сил, а значить після тренування треба добре поїсти, щоб їх відновити?

Так, після тренування дійсно важливо добре поїсти, щоб відновити витрачені сили та надати організму необхідні поживні речовини для відновлення м'язів. Проте, не варто перебільшувати з кількістю їжі, оскільки це може негативно позначитись на результаті. Намагайтесь їсти за 1-2 години до тренування, а після тренування варто звернути увагу на білкові продукти (наприклад, яйця, м'ясо, рибу) і комплексні вуглеводи (овочі, фрукти, каші), щоб відновити втрачені сили та покращити відновлення.

Щоб схуднути або мати гарне тіло і добре здоров'я треба постійно займатись спортом та обмежити себе в їжі?

Для гарного та стрункого тіла не обов'язково тяжко займатися спортом та обмежувати себе в їжі. Основою успіху є раціональне харчування та регулярна фізична активність. Раціональне харчування означає, що треба їсти різноманітну їжу, яка містить достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та мінералів.

Щодо фізичної активності, то це не обов'язково повинні бути тяжкі тренування в спортзалі. Регулярні прогулянки, вправи з власною вагою, велосипедні поїздки, плавання, йога та інші види спорту можуть бути дуже корисними. Головне, щоб ви робили їх регулярно та з задоволенням. Радикальні зміни в харчуванні можуть бути шкідливими для здоров'я. Найкраще — це поступово змінювати свої звички.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема приймання тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про те, які продукти заважають вашій дієті. Що не можна їсти, коли намагаєтесь схуднути.