Захищає від раку, але вимиває кальцій: експерт розповів, як пити каву, щоб не нашкодити здоров'ю
Українці дуже полюбляють каву. Вона корисна і водночас може нашкодити, якщо людина має певні проблеми зі здоров'ям. Як правильно пити смачний напій, аби почуватися добре, розповіла віце-президент Асоціації дієтологів України Оксана Скиталінська.
Пити каву на голодний шлунок можна. Дієтолог зазначила, що слизова оболонка шлунку покрита шаром захисного слизу. Він захищає орган від соляної кислоти, що допомагає перетравлювати їжу. Відповідно, кава не зможе пошкодити цей захисний бар'єр. Проте кава може викликати печію.
— зазначає Скиталінська.
Що ж стосується цукрового діабету, Скиталінська зазначила, що при цій хворобі кава сприяє зниженню рівня глюкози та сечової кислоти, зменшує сулінорезистентність. Кава позитивно впливає і на роботу печінки, зменшуючи відкладення жиру в її клітинах, сповільнення утворення фіброзу і цирозу.
Прокоментувала Оксана Скиталінська і вплив кави на онкологічні захворювання:
Також експерт підсумувала, що кава асоціюється із нижчим ризиком смертності від усіх причин серцево-судинних захворювань, ішемічної хвороби серця та інсульту.
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, носить виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як перестати заїдати стреси. Дієтолог поділилася доступними порадами про те, як можна вирішити стресову ситуацію без систематичного перекусу.