Не любите їсти зранку — не снідайте. Пояснення експерта Оксани Скиталінської

Дієти та харчування

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Не залежно від того, їсте ви уранці, чи ні — це ніяк не впливає на ваш обмін речовин. Про це розповіла віце-президент дієтологів України Оксана Скиталінська. Експерт пояснює, що у кожної людини — свій метаболізм, і всі їдять по-різному. Ми уже писали про те, як правильно харчуватися в умовах війни, а тепер розкажемо, чи впливає присутність сніданку на здоров'я.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Обмін речовин є необхідною умовою існування людини, проте він не залежить від сніданку, тому що в першу чергу на нього впливають гени, мікробіом, гормони та інші чинники. Експерт запевнила, що вживання сніданку або відмова від нього не має кардинального впливу на наш організм.

Зі слів Скиталінської, у 2019 році у “British Medical Journal” був оприлюднений систематичний огляд і метааналіз досліджень результатів пропущеного сніданку. До уваги взяли 52 дослідження, на які спирались харчові рекомендації багатьох країн. Проте вони не відповідали вимогам експерименту, і залишилося тільки 11.

Із тих 11, які залишилися, висновки не показували, що сніданок якось впливає на обмін речовин. Скоріше, навпаки, виходило, що пропуск сніданку може бути хорошою стратегією для того, хто бажає знизити масу тіла,

— пише Оксана Скиталінська.

Дієтолог пояснила, що буде, якщо ми пропустимо сніданок. З її слів, просто продовжиться інтервал, що дозволить знизити рівень інсуліну. Це сприяє оздоровленню мікробіобу.

Після 4-6 годин без їжі деякі види мікробів починають розмножуватися і харчуватися шаром слизу, який покриває слизову оболонку кишечника, внаслідок чого видаляються і токсини, кишечний бар'єр стає більш проникним для поживних речовин та здоровішим,

— розповідає дієтолог.

Додала Скиталінська і те, що цей випадок стосується також нормалізації артеріального тиску, “поганого” холестирину і глікованого гемаглобіну.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема приймання тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, раніше ми писали про те, яка кава впливає на організм людини. Експерт розповіла, чи дійсно цей напій може викликати онко, чи навпаки — зменшує шанси ним захворіти.