Дорослі часто вимагають від дітей те, що самі не встигають зробити. Проте часто вони забувають, що замість вимог і дорікань потрібно просто попросити про допомогу. Раніше ми писали, як правильно привчити дитину до слів “не можна”, а тепер розкажемо, до чого призводять дорікання.
Комплекси, страхи та невпевненість у собі — це та інше може стати наслідком неправильної поведінки батьків із дітьми. Експерт з дитячої психології Дмитро Карпачов розповів, до чого призводять постійні накази і дорікання зі сторони дорослих.
Чимало людей памятають, як у дитинстві батьки говорили: “Ну що ти там граєшся? Іди роби щось корисне!” Така фраза психологічно травмує дитину, тому що докоряє їй та примушує відчувати себе винною.
Карпачов озвучив 3 негативних наслідки, які випливають з такої фрази:
1. Формування відчуття, що інтереси та бажання дитини — це не важливо.
2. Вміння у майбутньому розуміти, що ти хочеш від життя.
Якщо дитина не може реалізовувати свої бажання — здатність “бажати та розуміти чого ти хочеш” відмирає як рудиментний орган,
— акцентує експерт.
3. Коли дитина стає дорослою людиною у якої безліч сумнівів, то вона не знає яку професію обрати, що вона хоче від чоловіка (дружини), і як взагалі прожити власне життя.
Проблемою для дорослої особистості стає те, що вона звикла у своєму повсякденному житті опиратися на інших, а інші — звикли, що такій людині можна і треба казати “куди йти і що робити”,
— резюмував Дмитро Карпачов.
Раніше ми писали про те, які слова не можна говорити дитині. Психолог розповів, як деякі вислови можуть за одну мить зламати психіку дитини і підлітка.
Головне фото: kolobok.ua