Панічна атака у дитини: як розпізнати і надати першу допомогу — поради психолога

Діти

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

З початку повномасштабного вторгнення рашистів в Україну чимало дітей, як і дорослих, потерпають від панічних атак. Раніше ми писали, як заспокоїти дитину, якщо вона стала свідком нічних обстрілів, а тепер розкажемо, як проявляється панічна атака, і що батькам потрібно зробити в першу чергу.

Психолог Тома Придатко розповіла, що після пережитих жахіть війни діти дедалі часто мають панічні атаки і стан тривожності. Впоратися з емоціями самостійно у цьому віці неможливо. Поруч повинні бути батьки, які знають, як правильно себе поводити.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Експерт дала низку порад для батьків, аби вони допомогли дитині вийти зі стану панічної атаки. В першу чергу вона зауважила, що панічна атака може бути у дітей від 6 років.

Панічна атака може проявлятися сильною істерикою, під час якої дитина захлинається ледь не до блювоти. Зовсім маленькі діти можуть засинати від емоційного виснаження,

— розповіла Тома Придатко.

Акцентувала, що в ці моменти потрібно взяти дитину на руки, обіймати її та говорити, що ви поруч. Якщо дитина не іде на словесний контакт через переляк, попросіть кліпнути або кивнути головою. Так ви встановите контакт.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Коли дитина почне реагувати на ваші слова, потрібно встановити контакт. Зосередьте її увагу на 5-6 предметах, що поруч. Зверніть увагу на стільчик, якого він кольору чи форми тощо. Якщо дитина не відповідає, але дивиться очима у ту сторону, це вже добре.

Коли панічна атака починається в дитини, якій понад 6 років, вона може задихатися, тремтіти. Наше завдання таке ж — вивести дитину в стабільність і повернути їй відчуття власного тіла,

— зауважила психолог.

Додала, що для цього треба дати води і зробити з нею дихальні вправи. Корисною буде гра на увагу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Вправа “Квадрат”:

  • уявіть квадрат

  • зосередьтеся на його лівій стороні

  • вдихніть повітря, і рахуйте від 1 до 4, піднімаючись поглядом лівою стороною вгору

  • вгорі затримуємо дихання, і рахуємо знову від 1 до 4, ведучи поглядом вправо

  • видихаємо, рахуючи так само, опускаючи погляд правою стороною квадрата униз.

  • затримуємо подих, рахуємо до 4, ведучи погляд по нижній частині квадрата.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Дитина повинна мати можливість поділитись власними почуттями та знати, що її чують. Нам важливо створювати хороший контакт під час спілкування,

— резюмувала експерт.

Нагадаємо, раніше ми писали, що робити, якщо дитина почала себе погано вести в людному місці. Психолог Дмитро Карпачов розповів, як реагувати, і що говорити, аби дитина заспокоїлася і почала вас чути.

Фото: Freepik