7 найголовніших запитань про кунілінгус, які ви не наважуєтесь обговорити навіть з подругою

Ми та чоловіки
1 378

Юлія Бражнік

Журналістка

Сьогодні, 14 квітня, відзначається Міжнародний день кунілінгуса. Хто і коли заснував це свято невідомо. Проте існує думка, що його вигадали жінки на противагу Дню Святого Валентина 14 лютого та жартівливому Дню стейка і мінету, який святкують чоловіки 14 березня.

Ми вирішили використати цей привід, аби порушити найголовніші питання, які турбують жінок і чоловіків щодо кунілінгусу. І ці запитання ми обговорили з лікаркою, консультанткою з людської сексуальності, лекторкою Національного Інституту сексології та сексуального здоров'я Іриною Клак.

Чим корисний та небезпечний кунілінгус та головні міфи про оральні пестощі

Чи нормально, коли дівчина не отримує задоволення від кунілінгуса і від чого це залежить?

Перш за все, варто пам'ятати про те, що кожна жінка унікальна, а відповідно потребує індивідуального підходу до методів стимуляції. Однак, варто зазначити, що клітор є саме тим органом, який створений, власне, для насолоди. Адже, він містить величезну кількість нервових волокон і виконує подвійну роль — рецептора і перетворювача сексуальних стимулів. Причому його головною функцією є викликання і підтримка сексуального напруження жінки.

Правильна стимуляція клітора є ключиком до задоволення. Я недаремно використала слово — "правильна", адже, часто, саме деякі нюанси в особливостях анатомічної будови і техніці кунілінгусу позбавляють дівчат тієї очікуваної насолоди. Жінці із відкритим та чутливим клітором пряма стимуляція може заподіяти біль, тому її партнеру варто бути дуже делікатним та бережним, починати із пестощів навколишніх тканин з достатньою кількістю зволоженості. Ті ж жінки, у яких капюшон крайньої плоті клітора більший, навпаки потребують інтенсивнішої стимуляції. Неприємні відчуття у жінок може викликати і раптовий початок стимуляції клітора, одноманітність рухів.

Не варто забувати про суттєвий вплив на формування негативного ставлення до кунілінгусу різноманітних психологічних установок, які малюють в уявлені людей оральні пестощі, як щось непристойне чи неприємне.

Ще одним аспектом є те, що деякі дівчата соромляться вигляду своїх геніталій, власного смаку чи запаху (хоча, часто, це один із притягуючих факторів для чоловіків). Тому жінка може відмовлятися від кунілінгуса через особисті переконання, через сором і психологічні бар’єри. У деяких дівчат, можливо, був вже перший невдалий досвід і після цього вони вирішили, що цей вид сексу не підходить їм.

Щоб усунути внутрішні обмеження лікарка радить відкинути негативні думки і зануритися з коханим у світ насолоди, навчитися отримувати задоволення і тоді ви все частіше захочете відчути його знову і знову.

Якщо ви не готові до оральних експериментів і відчуваєте, що вам треба себе пересилити, не варто цього робити, зачекайте, поки у вас з’явиться бажання. Довірливі відносини, комунікація, правильна стимуляція дозволить отримати омріяну насолоду.

— додає Ірина Клак.

Чим корисний кунілінгус для здоров'я жінок та чоловіків?

При цьому процесі виробляються гормони дегідроепіандростерон та окситоцин. Вони зменшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань та навіть раку.

Дегідроепіандростерон уповільнює старіння, підвищує мозкову активність і додає сил. Він також знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Окситоцин, який називають також "гормоном кохання", робить нас більш привабливими в очах партнерів. Він допомагає справитися з головним болем і нормалізувати сон, знижує рівень стресу та тривоги. У жіночому "еякуляті" також містяться корисні й поживні речовини.

Вчені підтверджують, що рідина, яку жінка виділяє після оргазму, досить схожа за складом на сперму і містить багато протеїну, глюкози і фруктози. Тому можна зробити висновок: кунілінгус приносить тільки користь без жодної шкоди, якщо займатися ним регулярно з перевіреною партнеркою.

Наскільки кунілінгус важливий у відносинах?

На це запитання можна відповісти відомим висловом: "Чим вище кохання, тим нижчими є поцілунки". Кунілінгус можна розглядати і як аперитив для розбурхування апетиту, і як основне блюдо в сексуальному меню. Взаємні оральні пестощі, окрім яскравого фізичного задоволення є важливим маркером емоційної близькості та довірливих стосунків.

Як просити партнера про оральний секс?

Перш ніж натякати партнерові на кунілінгус, вивчіть своє тіло самі. Дослідіть, які дотики, якої інтенсивності та в якій ділянці вам будуть найприємнішими. Головний учитель кунілінгуса — це ви самі та ваше тіло. Не соромтесь своїми збудженням, стогоном та фразами "Я хочу" і "Мені подобається", сказаними пристрасним голосом, показувати коханому, як саме вам більше подобається і від чого ви отримуєте найбільшу насолоду. В розмові можете відкрито йому розповісти, про те, що ви читали чи бачили і хотіли б спробувати та відчути це саме із ним.

Чим може бути небезпечний кунілінгус та як себе захистити?

Однозначно, що і при кунілінгусі є певні ризики інфікування, в тому числі й інфекціями, що передаються статевим шляхом. Адже, партнери контактують зі слизовими і з виділеннями з піхви. Небезпеку становлять і різного роду подряпини, ранки у роті чи навіть карієс.

Якщо пальці також задіяні в інтимних пестощах, то варто звернути увагу на гігієну рук. Вони мають бути чистими і з нігтями без загострень, щоб не було шансів, навіть мікропорізу. З постійним партнером ці ризики мінімізуються, а ось в процесі пошуку вірного супутника варто подбати про спеціальні латексні серветки для кунілінгусу.

Серед чоловіків існує чимало міфів про кунілінгус, які найпопулярніші?

Навіть у сучасному світі, уже значно рідше, та все ж таки зустрічаються чоловіки, у яких є певні неправдиві уявлення про оральні пестощі. Наприклад про те, що робити кунілінгус — це приниження чоловічої гідності.

Під впливом строгого виховання з установкою "справжні чоловіки такого не роблять" та спотвореного сприйняття стосунків, такі чоловіки й досі вважають, що тільки жінки повинні догоджати чоловікові в оральних пестощах. Насправді ж, гармонійні здорові стосунки будуються на рівності та взаємному задоволенні.

Ще якась частина чоловіків вважає, що все, окрім проникаючого сексу, це щось ганебне та брудне. Тут йде мова про абсолютну відмову від будь-яких пестощів і навіть погладжування та поцілунки досить скупі та беземоційні. В такому випадку корисними будуть спокійні розмови та спільний перегляд інформації про анатомію та фізіологію, про можливості та насолоду сексу без проникнення, про вагому роль пестощів, в тому числі оральних. Довіра та відверта розмова поступово можуть піднести ваші стосунки на новий емоційно збагачений рівень.

Ще одним міфом в чоловічому середовищі є те, що при оральному сексі треба використовувати тільки губи та язик.

Звичайно язик, на відміну від пеніса не має жодних часових обмежень, на ньому фактично не позначається тривога і втома, ним можна керувати з експертною точністю. Та все ж варто зазначити, що поряд із кунілінгусом позитивним буде і використання фінгерінгу (стимуляція пальцями).

Деякі дівчата часто не хочуть цілуватись з партнерами після кунілінгуса, чи це нормально і що з цим робити?

Така ситуація, дійсно, зустрічається. Для того, щоб дівчині було більш комфортно, можна попросити партнера здійснювати поступовий перехід після кунілінгуса через поцілунки живота, грудей, шиї, а тоді вже цілувати в губи.

Іншим варіантом може бути використання для оральних пестощів лубрикантів з різними приємними смаками. Зазвичай цього буває достатньо. Якщо ж ні, тоді варто обережно, але відверто поговорити про це з партнером та спільно знайти вихід із ситуації.

Для того, щоб не відбити бажання, акуратно розкажіть про ваші відчуття стосовно вашої вульви і запропонуйте варіант, якій був би для вас більш прийнятним.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нещодавно ми розповідали про те, як змінилося ставлення українок до свого здоров'я під час війни.