Більше, ніж дружба: чим платонічна любов відрізняється від романтичної

Ми та чоловіки
1 263

Тамара Черкасова

Журналістка

Платонічна любов - одна з форм стосунків, про яку дуже часто забувають. Але саме вона, можливо, є однією з найважливіших форм кохання у житті. Це не просто дружба, а серцевий зв'язок, близькість та турбота. Редакція HOCHU вирішила дізнатися більше про те, що таке платонічні стосунки та чим вони так відрізняються від інших.

Що таке платонічне кохання?

Платонічна любов - це виклик ідеї про те, що секс і романтика безперечно роблять стосунки краще, вважають експерти mind body green.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Давньогрецький філософ Платон написав цілу роботу про природу любові та її вищі форми. У ній найосвіченіші типи любові описувалися як вихід за межі тіла на користь любові до душі та любові до мудрості. Через це ідея платонічного кохання стала асоціюватися з сильним, емоційно інтимним зв'язком, що виходить за рамки сексуальності та романтики.

Що таке платонічна любов для сучасної людини? Термін "платонічний" часто використовується для опису відсутності сексу та романтики у будь-яких стосунках. Наприклад, стосунки між батьком та дитиною, наставником та учнем, професійними колегами та друзями можна описати як платонічні.

Платонічна любов може бути частиною платонічних відносин і часто відчувається як глибший рівень турботи та зв'язку. По суті люди відчувають любов один до одного без основи сексуального інтересу,

— каже психолог і сексопатолог Холлі Річмонд.

Чим платонічна любов відрізняється від романтичної?

Романтичне кохання — це кохання між романтичними партнерами, що включає суміш пристрасті, сексуального потягу, прихильності та відданості. Платонічна любов прибирає з рівняння секс та романтику, але при цьому передбачає аналогічні рівні близькості, відданості та турботи.

У наші дні ми зазвичай бачимо, що платонічна любов якимось чином відсутня — як і романтичне кохання, в якому відсутні гвинти сексу та пристрасті. Але це інтерпретація відхиляється від первісного значення терміна. Коли італійський вчений Марсіліо Фічіно ввів термін "платонічна любов", слово відображало платонівське бачення любові, настільки могутньої, що вона виходить за межі фізичного. Платонічна любов не була романтичною любов'ю, від якої прибрали фізичну взаємодію. Це була чистіша форма кохання,

– пояснює психолог та експерт з дружби Маріса Г. Франко.

Платонічні стосунки – це дружба?

Платонічна любов не обов'язково є синонімом дружби, хоча деякі близькі друзі відчувають це почуття одне до одного.

Платонічна любов означає глибокий рівень близькості, любові, розуміння, спілкування, чесності та відкритості, а також близькості. Не всі дружні стосунки мають всі ці якості, і не всі ці якості до глибини платонічного кохання,

— пояснює Джессі Кан, сексопатолог і директор Центру гендерної та сексуальної терапії в Нью-Йорку.

Платонічні почуття та їх типи

Видання verywellmind пише, що існує кілька термінів для опису різних типів платонічних стосунків:

  • Броманс: цей термін використовується для опису близьких, ніжних, несексуальних стосунків між двома чоловіками.

  • Вуманс: цей термін використовується для опису емоційного, несексуального, неромантичного зв'язку між двома жінками.

  • Робочий чоловік: ця фраза іноді використовується для опису близьких, але не сексуальних стосунків між колегами або колегами по роботі, які включають зв'язки, а іноді навіть ролі, схожі на подружні.

Ознаки платонічних стосунків

Платонічна закоханість це не просто кохання без фізичної близькості. Вона має кілька явних ознак:

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  • Близькість: обидві людини у відносинах відчувають близькість один до одного і відчувають, що вони мають щось спільне.

  • Чесність: обидві людини відчувають, що можуть поділитися своїми думками та почуттями з іншою людиною.

  • Прийняття: ці стосунки, як правило, здаються легкими та комфортними. Обидві людини почуваються в безпеці та можуть бути собою.

  • Розуміння: люди, які поділяють платонічні відносини, мають зв'язок, але вони також визнають і поважають особистий простір одне одного. Вони не намагаються змусити іншу людину робити те, чого вона не хоче, або бути тим, ким вона не є.

Раніше ми писали, як розпізнати флірт. Виявляється, досить багато хто не може відрізнити загравання від дружнього спілкування.