ПМС у чоловіків – реальність: як гормони впливають на настрій

Ми та чоловіки
518

Тамара Черкасова

Журналістка

ПМС у чоловіків – це не просто жарти. Як і жінки, чоловіки схильні до гормональних змін – щодня рівень тестостерону в їхньому організмі змінюється залежно від часу доби. Чи бувають у чоловіків критичні дні? Як будується чоловічий цикл? І що таке синдром чоловічої дратівливості? Давайте шукати відповіді разом із редакцією Хочу.

Місячні у чоловіка: що кажуть фахівці

Видання Healthline зазначає, деякі дослідники вважають, що гормональні коливання можуть викликати у чоловіків симптоми, що імітують симптоми передменструального синдрому (ПМС) у жінок.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

На думку психотерапевта та доктора філософії Джеда Даймонда, гормональні коливання у чоловіків досить регулярні для того, щоб дати їм назву. Він ввів термін синдром чоловічої дратівливості(СЧД), який описує ці "місячні" у чоловіків. Джед вважає, що чоловічий гормональний цикл такий самий реальний, як і жіночий. Ось чому "критичні дні" у чоловіків були описані як "чоловічий менструальний цикл" або "чоловічий місячний цикл".

Чи бувають у хлопців місячні?

У прямому значенні – звичайно ж, ні. Менструальний цикл жінки та гормональні зміни, пов'язані з ним, – результат природного репродуктивного циклу, цитує Healtline сексопатолога Джанет Бріто.

Гормональні зміни, які переживає жінка, – це підготовка до можливого зачаття. Чоловіки не мають циклу виробництва яйцеклітин, і у них немає матки,

– пояснює Бріто.

Чоловічі "місячні": симптоми

СЧД у чоловіків – результат коливання гормонів, особливо тестостерону. Тут важливо відзначити, що існування СЧД не доведено медично. Але факт залишається фактом – тестостерон справді відіграє важливу роль у фізичному та психічному здоров'ї чоловіка.

Змінити гормональний цикл у чоловіків можуть такі фактори:

  • вік (після 30 років рівень тестостерону в чоловічому організмі починає знижуватися),

  • стрес,

  • зміни в харчуванні або розлади харчової поведінки,

  • коливання ваги,

  • захворювання,

  • недостача сну.

Симптоми СЧД імітують деякі ознаки жіночого ПМС. Але чоловічий ПМС немає фізіологічної закономірності і симптоматика може виникати нерегулярно.

Симптоми ПМС у чоловіків включають: втому, сплутаність свідомості. депресію, агресивність, низьку самооцінку і лібідо, занепокоєння, гіперчутливість.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Чоловічі критичні дні: що робити

Оскільки СЧД не є визнаним медичним діагнозом, тому "лікування" спрямоване на управління симптомами та адаптацію до емоцій та перепадів настрою. Впоратися з чоловічим ПМС можна змінивши спосіб життя. У цьому випадку варто дотримуватись здорового харчування, займатися спортом, відмовитися від куріння та алкоголю. Але існує ризик, що симптоми можуть бути результатом низького рівня тестостерону. Тому варто проконсультуватися із лікарем.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми писали про те, як боротися із перевтомою. Коливання настрою, тривожність та поганий настрій – це лише частина наслідків перевтоми.