У багатстві та бідності, радості і смутку - чи завжди здатна людина подолати всі неприємності на шляху до сімейного щастя? Вважається, що якщо люди приймають таїнство вінчання у церкві, то це запорука щасливого та довгого життя разом, до самої смерті.
Але чи це саме так, і які умови можуть бути для розірвання церковного шлюбу, розповідає liza.ua. За офіційною статистикою, більшість пар після розпису у ДРАЦСі вінчаються. Хоча розлучень не меншає. Адже причиною розійтися може бути: вік, погляди на життя, фінансове становище та багато іншого. А церковне розлучення індивідуальне - єдиного правила розвінчання не існує. Але є основні канонічні причини, визнані церквою для розірвання шлюбу.
Шлюб, що втратив канонічну силу визнається за умов:
-
Смерть одного з подружжя.
-
Безвісна відсутність одного із подружжя, якщо вона продовжується не менше трьох років при наявності офіційного свідоцтва уповноваженого державного органу.
-
Перелюб. Найчастіша причина для розлучень. Якщо у шлюбі був перелюб, неважливо з чийого боку - шлюб вважається опоганеним. Сторона, яка визнала зраду і готова на розірвання шлюбу, повинна звернутися до церкви, де укладався шлюб і попрохати про розвінчання.
-
Відхід від Православ'я. У випадку, коли один з подружжя здійснив перехід до іншої віри. Право подати прохання про розвінчання залишається у того, хто лишився у православній вірі.
-
Вступлення у новий шлюб відповідно до громадянського законодавства. Якщо цивільне розлучення вже відбулося, то краще розвінчуватися до узаконення стосунків з новим обранцем чи обраницею.
Не менш вагомими причинами визнаються:
-
Нездатність одного з партнерів до подружнього статевого спілкування, що може призвести до навмисного самокаліцтва.
-
Медично засвідчений алкоголізм або наркоманія, при відмові від лікування і виправлення способу життя.
-
Невиліковна тяжка душевна хвороба одного із подружжя, яка наступила під час життя в шлюбі, підтверджена медичним свідоцтвом і унеможливлює продовження подружнього життя.
-
Вчинення аборту при незгоді чоловіка або його примушування до цієї процедури.
-
Зловмисне залишення одного із подружжя іншим, на термін не менше ніж один рік.
-
Належним чином засвідчене посягання одного із подружжя на життя або здоров’я іншого із подружжя або дітей.
Які документи потрібні для розвінчання
Ви повинні взяти з собою паспорт, свідоцтво про вінчання, свідоцтво про розлучення державних структур, а також прохання про церковне розлучення з переліком детальних причин.
Крім необхідних формальностей, потрібно буде покаятися у церкві. Краще, якщо при цьому будуть присутні обидві сторони. Однак, якщо описані вище причині підходять під ваш випадок, то згода другої сторони не обов'язкова. А от якщо причина розлучення юридична чи медична, то необхідна наявність документів та копій, що підтверджують правомірність церковного розлучення.
Звертатися краще до храму, де проходило вінчання. Коли такої змоги немає - достатньо розмови з настоятелем найближчого храму.
На підставі бесіди з настоятелем храму та вашого письмового прохання церква готує рапорт із проханням та розвінчанням, який передається в управління єпархії. Через деякий час буде отримано відповідь, чи єпархія надає дозвіл на розірвання церковного шлюбу. Тоді ви й отримаєте відповідь, чи можна розвінчатися.
Святитель Іоан Золотоустий повчає:
Тому збереження конституції шлюбу християнської сім'ї є важливим покликанням церкви. А покликанням партнерів у сім'ї є любов, підтримка і бажання жертвувати своїми інтересами на користь іншого.