Вагінальні табу, або Речі, яким не місце в розкішниці

Секс

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Є прості правила, які забезпечать якісний секс і статеве здоров’я. Зокрема, вони стосуються того, що деякі речі не повинні опинятись у жіночій вагіні. Ми згадували про це, коли розповідали, як правильно доглядати за секс-іграшками.

Сексуальні експерименти - це прекрасно, якщо вони відбуваються за згодою всіх учасників і з врахуванням вимог безпеки. Також зона ризику - застосування ненаукових способів лікування, профілактики та контрацепції. Поговоримо про практики, які передбачають засовування у піхву речей, не призначених для цього.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Сексуальні ігри

На порталі Ravisly опублікували список речей, які в жодному випадку не варто запихати у вагіну. Загалом це можна підсумувати реченням - не варто пхати туди те, що для цього не створено.

Ароматизований лубрикант

Це помічна штука, наприклад, при оральному сексі. Він позбавляє від смаку шкіри й замінює його чимось смачним, наприклад фруктами, солодощами тощо - лінійки смаків дуже обширні. І його не можна використовувати як вагінальну змазку, якщо на упаковці виробник не вказав, що можна.

Проблема ароматних лубрикантів з різними смаками в тому, що часто вони містять цукор, який може спричинити кандидоз, також відомий, як молочниця. Але навіть якщо цукру у складі немає, робити це все одно не варто - штучні ароматизатори можуть викликати вагінальне подразнення та свербіж. Якщо після мінету чи кунілунгусу ви бажаєте практикувати вагінальний секс, приймаючій стороні орального сексу краще відлучитись у ванну

Предмети побуту

На жаль, порнографія вкупі з людською придуррю спровокувала те, що запихання у вагіну речей, не призначених для цього, стала поширеною сексуальною фантазією. Але не варто цього робити. Ви можете завдати серйозної шкоди здоров’ю - від фізичних пошкоджень до різноманітних інфекцій. Секс-іграшки існують неспроста.

Іграшки, які використовувалися для анальних ігор

Неважливо, як ретельно ви вимили іграшку з антибактеріальним милом, ви не повинні класти в піхву те, що контактувало з анусом. Якщо ви плануєте використовувати іграшку “універсально”, принаймні, використовуйте презервативи і змінюйте їх щоразу, коли “міняєте базу”. Винятком є лише іграшки з нержавіючої сталі, але вони потребують дезінфекції шляхом кип’ятіння.

Будь-яка їжа

Ігри зі збитими вершками або шоколадним сиропом можуть звучати гаряче, але це того не варто. Наприклад, тривале лікування важкого хронічного кандидозу звучить дуже несексуально.

Рот, який був біля чийогось ануса

Багато пар практикують анілінгус. І це чудова практика, якщо всі її учасники згодні. Але, якщо ви робили це, і у вашого партнера є вагіна, ви не можете її торкатись ротом, до того як ретельно промиєте його.

Потрапляння у піхву бактерій з ануса слід уникнути будь-яким чином. Переходячи від анального до вагінального проникнення, можна заразитися різними серйозними інфекціями.

Підсумовуючи - все, що не є лише вагінальним і не призначене для проникнення, не повинно потрапляти у вагіну. Якщо ви сумніваєтесь, чи можна поміщати щось у піхву, можливо, вам слід утриматися.

Здоров’я вагіни

Окрім речей, які можуть опинитися у вагіні під час сексуальних ігор, інтернет переповнений пропозиціями та засобами для сексуального здоров’я жінок, які передбачають запихання чогось з лікувальною метою. Для New York Times про це докладно розповіла гінекологиня Дженніфер Ґантер.

Експертка зауважила, що останнім часом спостерігається різке збільшення реклами різноманітних “природних” і “стародавніх” вагінальних засобів. Так пропонують лікуватись, вберігатись від вагітності, покращувати своє статеве життя і ще казна-що.

І ось як лимонний сік (ой), йогурт, часник (подвійний ой), огірок і олія орегано (супер, мега ой) знаходять свій шлях до піхви по всьому світу. Ні, ви не читаєте рецепт соусу цацикі, - розповідає лікарка.

Багато з цих “природних” методів лікування стверджують, що вони підтверджені наукою, хоча те, що пропонується як доказ, легко відкинути з поверхневим знанням репродуктивної фізіології. І захоплюючим, і пригнічуючим є те, що ці “щойно відкриті стародавні методи лікування” не є ні стародавніми, ні ефективними.

Лікарка не відкидає ймовірності, що такі засоби, як йогурт, часник і так далі ставді століття тому застосовували, як ліки, але те, що це робили, не говорить на користь їх ефективності. Всі ці так звані “стародавні” сексуальні засоби були вилучені з експлуатації не просто так.

“Ой!”, або Дуже незручна ситуація

Іноді буває, що презервативи під час статевого акту рвуться і зісковзують. Також трапляються випадки, коли ви не можете самотужки дістати тампон або менструальну чашу. Видання SheKnows поспілкувалося з кількома експертами, які розповіли, що робити і чого не робити у такому випадку

Наприклад, Доктор Дженніфер Уайлдер, яка спеціалізується на жіночому здоров’ї, каже, що якщо тампон або презерватив застрягли, ви можете сміливо спробувати вийняти це самостійно. За її словами, допомагає присідання. Але в жодному разі не треба намагатись витягнути предмет іншим стороннім предметом.

Лікарка відділення невідкладної допомоги Лаура Хагопян каже, що зазвичай по допомогу звертаються жінки, які не можуть вийняти презерватив, що зісковзнув під час статевого акту. Але вона також бачила маленьких дітей, які клали іграшки у піхву, або жінок, які вставляли зубчики часнику, щоб спробувати побороти інфекцію. Найважливіше, про що стверджують обидві лікарки - варто не соромитись звертатись по допомогу, якщо ви не можете видалити це самостійно.

Не варто відкладати візит через те, що вам соромно. Ваше здоров’я набагато важливіше вашої гордості (не те, щоб остання була ущемлена через допомогу!) — і медичні працівники не засуджуватимуть вас і не ставитимуть зайвих питань.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Загалом будьте обачні під час сексу і не тільки. Питання інтимного здоров’я завжди допоможуть вирішити лікарі, але було б краще, якби ця допомога не знадобилась. Не забувайте про аналізи на інфекції та бережіть себе.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.