Як пити алкоголь влітку, щоб не було набряків: експерт з харчування вчить “споживати відповідально”

Здоров'я

Хіцька Наталія

Редакторка стрічки новин

Влітку дуже легко збитися зі стежки здорового способу життя. Через спеку ми нерегулярно та неправильно харчуємося, а там ще й коктейлі на літніх терасах додаються. В результаті з'являються набряки тіла. Як уникнути цього неприємного явища та що робити, якщо набряки все ж з'явилися - розповідаємо у цій статті на HOCHU.UA.

Напевно, з вами таке хоч раз та траплялося: ввечері гарно посиділи з друзями на літній терасі атмосферного закладу, трішки з'їли смаколиків, пригубили бокал шампанського чи вина, а до ранку тіло набрякло так, ніби ви випили бутиль води. Затримка рідини в організмі не йде на користь ні самому організму, ні вашому зовнішньому вигляду. Тому потрібно знати, як вберегти себе від цього явища.

За словами експертки  з харчування Наталії Мичковської, щоб уникнути набряків, потрібно розмежовувати харчування та споживання напоїв, а також не замінювати одне іншим. Тільки в такому разі можна не турбуватися про появу набряків.

Існує золоте правило - їжу не запиваємо алкоголем! Спочатку їжа, завжди на першому місці, потім алкоголь, без закусок. Ще одне правило - ми не замінюємо вечерю на коктейль. Повечеряли, тоді переходьте до напою. Тоді і набряків ви не побачите,

- констатує Мичковська.

Але що робити, якщо набряки вже є? І на це в експертки є відповідь:

  • Потрібно пити багато води (наприклад, RеО). Також не буде зайвим випити сорбент.

  • Не пропускайте сніданок. У ньому обов'язково мають бути присутні складні вуглеводи, інакше згодом вам буде хотітися солодкого. А якщо піддатися цій спокусі, набряки лише примножаться.

  • В обід можна випити 2 стіка “Бетаргіну”.

  • Рухайтесь. Пройдіться на біговій доріжці, щоб гарно спітніти. Якщо немає тренажера, можете пройтися вулицею або виконати легеньке домашнє тренування.

  • На обід та вечерю краще обирати прості продукти.

  • І, що важливо, знайте в усьому міру.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також експертка поділилась варіантом меню на день:

Сніданок. Приготуйте яєчню: протушкуйте помідор та зелену цибулю на маслі ГХІ, потім збийте 2 яйця та додайте до овочів. Відваріть 50 г крупи (тут і далі вага крупи вказана у сирому, сухому вигляді до початку готування - прим. ред.): гречки, булгуру або рису - на ваш смак. Не забудьте з'їсти на сніданок порцію ягід, які є джерелом вітаміну С. Через 30 хвилин після сніданку можете випити чай або каву.

Обід. Відваріть 50 г гречки або 65 г сочевиці. На гарнір відваріть 130 г курячої ніжки або запечіть 150 г риби. Приготуйте салат з капусти, моркви, зелені, додайте до нього 1 ст.л. насіння (асорті) та заправте 1 ст.л. оливкової олії.

Вечеря. Відваріть 50 г гречки, додайте до неї 150 г запеченого буряка. Полийте 1 ч.л. оливкової олії та додайте руколу й 15 г горішків.

Важливо:  вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті HOCHU.ua, має винятково інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо приймання тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми розповідали, чому через спеку підвищується сонливість. Окрім цього ви дізнаєтеся, як допомогти організму у цій ситуації.

Фото: freepik.com