Унікальні виші та екшн! ТОП-5 причин дивитися проєкт Олександра Педана "УніверCheck"

Новини культури
Юлія Кацаєва

Юлія Кацаєва

Заступниця головного редактора

Вибір університету — один з найважливіших та найскладніших етапів, з якими зіштовхується кожен абітурієнт. Ведучий та громадський діяч Олександр Педан вирішив допомогти молоді та зняв освітній тревел-проєкт "УніверCheck".

Минулого року він разом із донькою Валерією, яка на той час закінчувала 11 клас, вирушив у подорож Україною, аби детально вивчити виші. А цього року, коли його Лера вже є студенткою УКУ, вони знову поїхали країною та зняли другий сезон проєкту. 18 березня "УніверCheck 2. Професії" стартує в ефірі Нового каналу! Ми зібрали для вас ТОП-5 причин його подивитися.

Причина №1: Аби було легше визначитись

Related video

У виборі університету потрібно відштовхуватися від того, ким ти хочеш працювати в майбутньому. Якщо поліціянтом, то шукаєш відповідний виш, а не йдеш у той, що навпроти твого дому, — говорить Олександр Педан. — У новому сезоні ми підібрали найрізноманітніші професії, які, я переконаний, у післявоєнному майбутньому матимуть попит і будуть високооплачуваними. Ви побачите вищі навчальні заклади, де гартуються майбутні правоохоронці, рятувальники, архітектори, політологи та IT-фахівці.

Олександр Педан з донькою Лерою

Причина №2: Екшн!

В одному з випусків ви побачите Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, де навчають майбутніх працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій, — розповідає ведучий. — Це нетиповий виш, у якому, як нам здалося, 90 відсотків програми — практика. В інституті є своя навчальна пожежно-рятувальна частина, унікальний вогневий модуль і смуга психологічних перешкод, яку я спробував пройти. А ще в нас була імітація вибуху на АЗК, яку ми мали загасити. За відчуттями, наче реальна ситуація! А під час екскурсії у Харківському університеті внутрішніх справ взяли участь в імітації затримання злочинця. Ууух, як це було!

Олександр Педан

Причина №3: Дізнатися про унікальні та зіркові виші

Ми відвідали Національний технічний університет нафти й газу, що є унікальним, бо єдиний в Україні випускає фахівців нафтогазової сфери, — розповідає Олександр. — Там зараз навчається близько 10 тисяч студентів, є багато різних спеціальностей, але нас зацікавив саме нафтогазовий профіль. Це перспективна сфера, бо Україна, переконаний, розвиватиме свої родовища, тому ці фахівці будуть популярними. А ще ми побували в Національному університеті "Острозька академія" на Рівненщині. Це Альма-матер Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Також тут навчається боєць полку "Азов" Дмитро Козацький із позивним Орест та заслужена артистка України Ірма Вітовська.

Причина №4: Побачити, як працюють "переселені" університети

Ми зняли кілька релокованих вишів, які були змушені переїхати під час війни. Там — сильні кейси та запалющі історії, — говорить Педан. — Наприклад, Донецький національний університет імені Василя Стуса входить у ТОП-10 кращих класичних вишів України. У своєму регіоні він мав потужну технічну базу, але через російську окупацію залишатися там не зміг. Тож у 2014 році здійснив релокацію у Вінницю. Університет не має такого студмістечка, як мав у Донецьку, але місця вдосталь. Приміщення заводу, в яке переїхали, вдалося відремонтувати та обладнати всім необхідним для навчання та роботи. Помітно, що викладачі та студенти доклали чимало зусиль.

Причина №5: Підняти настрій

Я вважаю, що цей сезон — легший, — ділиться ведучий. — Буде море мемів! Випуски дуже веселі, тож і відпочинете на славу. І найголовніше — ви побачите дуже багато вмотивованих студентів, з якими не сумніваємося в нашій майбутній перемозі. Це заряджає енергією!

Олександр Педан з донькою Лерою

Дивіться освітній тревел Олександра Педана та його доньки Валерії щосуботи з 18 березня о 8:55 в ефірі Нового каналу!

Нагадаємо, нещодавно ми розповіли цікаві факти про те, як знімали новий український серіал "Молода".