Ідеальні пропорції: чому не потрібно прагнути заповітних 90-60-90
90-60-90 довгий час вважалися ідеальними пропорціями жіночої фігури. Ці цифри можна було зустріти у назвах серіалів, пісень та на сторінках журналів. Хто вигадав, що жіноча фігура має збігатися з цими параметрами та чи актуальна ця "формула"? Розбираємось разом з HOCHU.ua.
Коли виникли пропорції 90-60-90?
У ХХ столітті, коли телебачення та відеореклама стали розвиватися активніше, стало зрозуміло, що камера змінює пропорції та людина виглядає трохи більше, ніж є насправді. Тому дизайнери одягу вирішили схитрувати й стали пред'являти до дівчат у фешн-індустрії суворіші вимоги. Так тендітна фігура при високому зростанні стала набирати популярності у світі моди. Така "стандартизація" була вигідна для виробництва одягу. Адже пошити нові моделі для чергового показу набагато простіше, якщо всі дівчата на подіумі матимуть один розмір.
Є версія, що "формула" 90-60-90 стала такою популярною завдяки Мерилін Монро. Її фігура мала саме такі пропорції. Але не варто забувати, що зріст зірки шістдесятих – 166 см. А досягти стегон у 90 см при вищому зрості – значно складніше.
Хто зі знаменитостей може похвалитися пропорціями 90-60-60?
Крім самої Монро, мало хто точно відповідав цим "ідеальним пропорціям". Близькі до її параметрів актриси Моніка Белуччі, Пенелопа Крус та Меган Фокс, а також супермоделі 90-х Наомі Кемпбелл та Стефані Сеймур. При цьому, тільки Фокс поступається Монро в зростанні, решта селебриті зі списку – трохи або значно вища за зірку шістдесятих.
Моніка Белуччі (92–62–92):
Пенелопа Крус (89–62–92):
Наомі Кемпбелл (86–61–86):
Стефані Сеймур (85–58–85):
Меган Фокс (89–63–91):
Як розрахувати пропорції тіла?
Університети Кембриджу та Техасу визначили, що 90-60-90 – зовсім не універсальний ідеальний розмір. Для кожної дівчини, залежно від зросту, ваги та об'ємів тіла, пропорції потрібно розраховувати по-різному. Наприклад, жіноча фігура вважається пропорційною, якщо розмір талії становить від 60 до 70% об'єму стегон, а об'єм грудей та стегон приблизно рівний.
Раніше ми писали про те, що відбувається з нашим організмом під час швидкого та повільного сну. І докладно описували зміни під час кожної фази.