Набряки під очима: 10 причин появи "мішків"

Догляд за обличчям і тілом
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Набряк під очима - поширена косметична проблема. Їх можна вважати нормальним явищем, якщо набряки проходять без лікування та не з'являються без причини. Чому з'являються набряки під очима, чи потрібно з ними боротися і в яких випадках варто звернутися до лікаря – дізнайтесь у матеріалі HOCHU.ua.

Причини появи набряків під очима

Хороші новини – мішки під очима можуть приносити дискомфорт, вони зазвичай не впливають на зір чи здоров'я. Та й знизити шанси на їхню появу можна. Норін Іфтіхар, доктор медичних наук, лікар, експерт з харчування та автор книг про здоров'я, називає 10 причин набряків під очима.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

• Сіль та натрій

Велика кількість солі або натрію в раціоні може спричинити затримку рідини в організмі. Саме вона є головною причиною набряку не лише обличчя, а й усього тіла. Так що для зменшення набряків під очима варто скоротити вживання солі та збільшити кількість води у раціоні. Це допоможе вивести натрій із організму. Також у боротьбі із сіллю в організмі допоможуть продукти з високим вмістом калію: йогурти, банани, курага тощо.

• Сльози

Зайве скупчення рідини навколо очей може викликати плач, що своєю чергою призводить до тимчасової набряклості. Цей вид набряку під очима, як правило, проходить самостійно і не потребує особливого втручання.

• Дефіцит сну

Дослідження шведських вчених показало, що недолік сну може стати причиною появи "мішків" і темних кіл під очима. Тому у боротьбі з набряками варто приділити особливе місце сну.

• Алергії

Алергічна реакція викликає скупчення рідини в носових пазухах та навколо очей, що призводить до набряку під очима. Тому намагайтеся уникати алергенів.

• Куріння

Куріння, навіть пасивне, може бути причиною подразнення очей або навіть алергічної реакції. Вони, своєю чергою, призводять до сліз та набряків під очима. Тому відмовтеся від куріння і намагайтеся уникати контактів із курцями

• Очні інфекції

Інфекція та набряк зазвичай спочатку виникають в одному оці, але можуть швидко поширитися на інше око. У такому разі важливо не торкатися очей і не терти їх. Зазвичай очна інфекція проходить протягом тижня, якщо симптоми виявляються довше – слід звернутися до лікаря.

• Закупорка слізного каналу

Закупорка слізних проток може бути викликана різними причинами, такими як інфекція, потрапляння залишків косметичних засобів або травмування. При такій закупорці виникає затримка відтоку рідини, що призводить до накопичення вологи навколо очей, що призводить до появи неприємних "мішків" під очима. Прості випадки закупорки можуть бути усунені за допомогою застосування теплого компресу або промивання слізних проток стерильним фізіологічним розчином.

Однак у деяких складніших випадках слід звернутися за медичною допомогою. Кваліфікований фахівець зможе провести діагностику і, за необхідності, застосувати ефективніші методи лікування. Важливо не ігнорувати проблему, особливо якщо вона стала частою чи супроводжується іншими симптомами.

• Травми

Дрібні пошкодження, такі як подряпини, порізи або забиті місця, можуть викликати набряклість в районі під очима.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

• Базедова хвороба

Базедова хвороба, що виникає внаслідок порушення роботи щитоподібної залози, також може бути причиною набряків під очима. У випадку, якщо передбачається, що набряки спричинені захворюванням, важливо звернутися до лікаря негайно.

• Мононуклеоз

Одним із вірусів, здатних викликати набряки під очима, є мононуклеоз, який іноді називають "хворобою поцілунків". Однак він також передається при кашлі та чханні. Крім набряків у районі під очима, симптоми цього вірусу включають біль у горлі, відчуття втоми, підвищену температуру, головний біль, збільшені мигдалики, опухлу шийну та пахву, а також висипання на шкірі.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми розповідали про ліполітики. Ця косметична процедура досить популярна, але має низку протипоказань.