Шопінг у “секондах”: плюси та мінуси дешевих покупок
У магазинах вживаних речей за ціну однієї кофтини можна придбати декілька кілограмів різного одягу. Щоправда, він буде поношеним, де-не-де із плямами або іншими дефектами. А ще існує повір'я, згідно якої носити одяг після інших людей — просто небезпечно. Раніше ми писали про те, які аксесуари будуть модними влітку 2023 року, а тепер розкажемо, що не варто купувати у “секондах”.
Чимало прикмет попереджають, що купувати одяг, посуд або іграшки у магазинах вторинного споживання — небезпечно, адже ніхто не знає, ким був попередній власник цієї речі, пише ukr.media.
Забобони?
Здавна люди вірили, що у вживаного одягу залишається енергетика попереднього хазяїна, яка може негативно вплинути на життя людини. Цей факт підтверджують і експерти з біоенергетики. Віщуни ж у свою чергу кажуть, що на дитячі іграшки або інші речі колишні власники можуть “перекидати” хвороби та біди.
Ці речі не варто купувати... міряти теж
У секонд-хенді не варто купувати спідню білизну і головні убори. Що стосується першого, — міряти і носити (навіть після прання) поношені труси чи бюстгалтери — це негігієнічно. Додамо сюди купальники, шкарпетки, панчохи та колготи.
Щодо капелюхів, бейсів і косинок, то вони можуть зберігати в собі лупу попередніх власників. А ще у “секондах” одягаються люди, які не мають дому і не здатні дотримуватися норм гігієни. Відтак після їхньої примірки у наступних людей можуть з'явитися воші або лишаї.
Чи заразні речі у “секондах”?
На таке запитання продавці і власники подібних магазинів одноголосно кажуть: “Ні”. Весь одяг, який виставляється на продаж, перед цим підлягає ретельній обробці. Зазвичай його дезінфікують у величезних барабанах, додаючи спеціальні хімічні засоби, які вбивають різні бактерії, лишаї, інфекції тощо. Потім одяг проходить обробку ультрафіолетовим світлом.
Проте є інший факт щодо грибків. Деякі види мутують і ще більше розмножуються при високих температурах чи певних сполученнях хімії. Отож, ризик щось підхопити може бути виправданим.
Раніше ми повідомляли про те, як колір одягу впливає на людину. Експерти порадили, які відтінки краще не носити на кожен день, а які навпаки, бездоганно підходять для щоденного хорошого і продуктивного настрою.