Шопінг у “секондах”: плюси та мінуси дешевих покупок

Шопінг
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

У магазинах вживаних речей за ціну однієї кофтини можна придбати декілька кілограмів різного одягу. Щоправда, він буде поношеним, де-не-де із плямами або іншими дефектами. А ще існує повір'я, згідно якої носити одяг після інших людей — просто небезпечно. Раніше ми писали про те, які аксесуари будуть модними влітку 2023 року, а тепер розкажемо, що не варто купувати у “секондах”.

Чимало прикмет попереджають, що купувати одяг, посуд або іграшки у магазинах вторинного споживання — небезпечно, адже ніхто не знає, ким був попередній власник цієї речі, пише ukr.media.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Забобони?

Здавна люди вірили, що у вживаного одягу залишається енергетика попереднього хазяїна, яка може негативно вплинути на життя людини. Цей факт підтверджують і експерти з біоенергетики. Віщуни ж у свою чергу кажуть, що на дитячі іграшки або інші речі колишні власники можуть “перекидати” хвороби та біди.

Шопінг у “секондах”: плюси та мінуси дешевих покупок - фото №1
Проте нині шопінг у “секондах” дуже популярний, адже вартість такого одягу доступна навіть студентам. Головне — правильно вибрати річ, аби не виглядати у ній, як безхатько. Наприклад, одяг із вовни, який потребує особливого догляду, у такому магазині не матиме ані форми, ані кольору. 

Ці речі не варто купувати... міряти теж

У секонд-хенді не варто купувати спідню білизну і головні убори. Що стосується першого, — міряти і носити (навіть після прання) поношені труси чи бюстгалтери — це негігієнічно. Додамо сюди купальники, шкарпетки, панчохи та колготи.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Щодо капелюхів, бейсів і косинок, то вони можуть зберігати в собі лупу попередніх власників. А ще у “секондах” одягаються люди, які не мають дому і не здатні дотримуватися норм гігієни. Відтак після їхньої примірки у наступних людей можуть з'явитися воші або лишаї.

Шопінг у “секондах”: плюси та мінуси дешевих покупок - фото №2

Чи заразні речі у “секондах”?

На таке запитання продавці і власники подібних магазинів одноголосно кажуть: “Ні”. Весь одяг, який виставляється на продаж, перед цим підлягає ретельній обробці. Зазвичай його дезінфікують у величезних барабанах, додаючи спеціальні хімічні засоби, які вбивають різні бактерії, лишаї, інфекції тощо. Потім одяг проходить обробку ультрафіолетовим світлом.

Шопінг у “секондах”: плюси та мінуси дешевих покупок - фото №3

Проте є інший факт щодо грибків. Деякі види мутують і ще більше розмножуються при високих температурах чи певних сполученнях хімії. Отож, ризик щось підхопити може бути виправданим.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми повідомляли про те, як колір одягу впливає на людину. Експерти порадили, які відтінки краще не носити на кожен день, а які навпаки, бездоганно підходять для щоденного хорошого і продуктивного настрою.