Як помити мікрохвильовку? Робочі поради на кожен день
Нещодавно ми публікували великий матеріал із порадами про те, як почистити духовку. Але це точно не єдине кухонне начиння, що потребує догляду і періодично великого чищення. Так, ви правильно зрозуміли: ми маємо на увазі мікрохвильовку. Не секрет, що після розігрівання їжі в мікрохвильовці можуть залишатися бризки, випаровування, крихти і навіть плями від жиру. Звісно, все це має не дуже апетитний вигляд, до того ж може впливати на її функціонування. А щоб привести улюблену помічницю до належного вигляду, часто недостатньо звичайного вологого прибирання. Тому ми зібрали найпотужніші способи того, як почистити мікрохвильовку. Беріть наступні ідеї на замітку.
Підготовка до чищення
Щоб почистити мікрохвильовку — зробити це якісно і при цьому не пошкодити апарат, спочатку потрібно виконати невелику підготовчу роботу. Отже, головні правила підготовки мікрохвильовки до чищення:
-
Від'єднайте мікрохвильовку від електромережі.
-
Зніміть скляний піддон: його краще вимити окремо. А перед поверненням треба його гарненько просушити.
-
Уважно підберіть матеріал губки та мийні засоби, щоб не пошкодити "нутрощі" печі. Краще відмовитися від агресивних кислот, щоб не пошкодити покриття.
-
Робіть ставку на щадні засоби, а також такі, що не мають різкого запаху, щоб уникнути його передачі на їжу під час наступного розігрівання.
-
Не використовуйте гострі, грубі предмети, щоб видалити присохлу їжу.
-
Мити мікрохвильовку варто м'якою ганчіркою, яка добре поглинає вологу, водночас легко натискаючи на стінки печі.
-
Будьте обережні з кількістю води: пам'ятайте, що це електроприлад, тому велика кількість рідини може привести девайс у непридатність.
-
Коли закінчите прибирання, не забудьте залишити мікрохвильовку на деякий час відкритою, щоб вона добре просохла і не залишилося зайвих запахів.
Також вважаємо за потрібне зазначити, що якщо якийсь із нижче описаних способів того, як почистити мікрохвильовку, не допоміг, є сенс повторити чистку іншим методом. Можливо, забруднення занадто сильні й давні. Упевнені, ви знайдете те, що відчистить мікрохвильовку до блиску!
Народні методи чищення мікрохвильовки
Скажемо відразу: немає 100-відсоткового засобу-панацеї, який підійде кожному. Усе залежить від матеріалів мікрохвильовки, ступеня забрудненості, давності та зусиль, які ви докладаєте до прибирання. Але народні методи чищення мікрохвильовки точно припускають велику кількість способів, як у підсумку домогтися потрібного результату. Найпопулярніші і по-справжньому робочі — далі.
Почистити мікрохвильовку парою. Це, мабуть, найпоширеніший метод. Для цього налийте в глибоку миску 200 мл води, поставте всередину і увімкніть на кілька хвилин залежно від потужності вашої мікрохвильовки. Пар розм'якшить забруднення і їх буде легше прибрати зі стінок. Якщо поодинокі забруднення залишилися, повторіть процедуру ще раз.
Почистити мікрохвильовку лимоном. Цей спосіб непогано справляється з плямами середньої складності. Але тільки якщо у вашої печі немає емальованого покриття. Для цього наповніть глибоку тарілку наполовину водою, додайте туди половину лимона, попередньо видавивши звідти сік. Увімкніть ваш електроприлад на 2-5 хвилин, поки лимон не розігріється, а піч не обдасться парою. Для посилення ефекту можна не відкривати мікрохвильовку ще 20 хвилин, щоб натуральна лимонна кислота добре попрацювала. Після дістаньте тару з водою і витріть стінки паперовим рушником.
Почистити мікрохвильовку господарським милом. З його допомогою вдасться позбутися слабкої та середньої забрудненості. Усім відомо, що цей сорт мила має дезінфікуючі здібності і при цьому є безпечним та екологічним способом для чищення. Щоправда, доведеться більше попрацювати. Натріть третю частину мила на дрібній тертці і розчиніть стружку в невеликій кількості теплої води. Потім, змочивши в розчині губку, ретельно пройдіться по стінках мікрохвильовки. Залиште мило на півгодини і потім змийте. Після ще раз протріть насухо.
Почистити мікрохвильовку апельсиновими і лимонними кірками. Цей метод сподобається вам своєю ароматністю, доступністю і нешкідливістю для вас і навколишнього світу. Так, вам потрібно взяти 0,5 літра води, кірки від кількох лимонів і апельсинів. Поставте тару із залишками цитрусових у мікрохвильовку на 10-15 хвилин і встановіть режим із максимальним нагріванням. Вимкнувши піч, залиште рідину на півгодини, а потім протріть зсередини вологою серветкою.
Як почистити мікрохвильовку лимонною кислотою
Хочете дізнатися, як почистити мікрохвильовку лимонною кислотою? У нас є рецепт, який точно відмиє середні та сильні забруднення всередині мікрохвильовки. Щоправда, спочатку вам потрібно одягнути рукавички, щоб лимонна кислота не пошкодила руки. Відключивши піч від мережі, вам потрібно налити в ємність води, додати туди 2 столові ложки лимонної кислоти, потім поставити в мікрохвильовку на повну потужність на 10 хвилин. Ще через 10-15 хвилин відкрийте дверцята мікрохвильовки, дістаньте миску і протріть її зсередини.
Як почистити мікрохвильовку оцтом
Із сильними плямами також допоможе впоратися цей доступний засіб. Як почистити мікрохвильовку оцтом? Усе просто. Візьміть склянку води, 3 столові ложки столового оцту і нагрівайте розчин у мікрохвильовці 5-10 хвилин на максимальній потужності. Після дверцята відчиняйте не відразу, нехай парова лазня з оцтом зробить свою справу. Якщо забруднення дуже давні, можна збільшити порцію оцту 1:1 і води. Наприкінці протріть мікрохвильовку сухим рушником.
Як почистити мікрохвильовку содою
Ви також маєте знати, як почистити мікрохвильовку содою, яка є в кожному домі. У миску з водою — 2-3 склянки — додайте 3 ложки соди. Якщо додасте більше, гірше точно не буде. Поставте розчин у мікрохвильовку і розігрівайте на повній потужності протягом 10-15 хвилин. Через 10 хвилин відкрийте дверцята і протріть піч. Сода допоможе прибрати забруднення середньої тяжкості.
Як швидко очистити мікрохвильовку хімією
Перед тим, як уточнювати, як почистити мікрохвильовку хімією, ми вважаємо за потрібне акцентувати вашу увагу на тому, що це сильніші засоби, ніж описані вище. Але при цьому вам обов'язково потрібно читати етикетку, оскільки побутова хімія зазвичай — дуже сильна і може пошкодити мікрохвильовку. Тому переконайтеся, що засіб вам підходить. При цьому, безсумнівно, хімія дійсно допоможе швидко відмити навіть найбруднішу мікрохвильовку. Після використання будь-якого засобу важливо його повністю змити з усіх поверхонь.
Щоб відмити мікрохвильовку хімією, вам потрібно нанести засіб на губку, протерти стінки печі, а потім ретельно його витерти, краще не один раз, щоб точно нічого не залишилося і потім не потрапило вам у їжу. Також не забудьте добре провітрити мікрохвильовку. Принцип лазні з такими засобами не використовується.
Як довше зберігати мікрохвильовку чистою
Також ми зібрали кілька порад про те, як довше зберігати мікрохвильовку чистою. Упевнені, це все можна осягнути.
-
Обов'язково використовуйте спеціальний пластиковий ковпак.
-
Не кладіть у мікрохвильовку продукти, які можуть вибухнути, адже в таких випадках і ковпак не допоможе.
-
Розморожуйте їжу в глибоких тарілках. Загалом намагайтеся на наливати рідину так, щоб під час діставання вона могла вилитися.
-
Коли закінчили з підігрівом, обов'язково протирайте стінки рушником або серветкою. А якщо гріли щось із сильним запахом, залишайте дверцята на деякий час відчиненими, щоб зник запах і волога, що залишилася, вивітрилася.
Сподіваємося, наші поради про те, як почистити мікрохвильовку, в потрібний момент вам допоможуть привести кухонну помічницю в потрібний вигляд.
Також не пропустіть 7 стильних варіантів оформлення дзеркала своїми руками.