Четвергова сіль — оберіг на Великдень: як правильно приготувати і для чого її використовують

Лайфхаки
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Що таке четвергова сіль, для чого її використовують і навіщо її щорічно готувати перед Великоднем? Про це та інше читайте далі в нашому матеріалі!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Що таке четвергова сіль?

Related video
Четвергова сіль — оберіг на Великдень: як правильно приготувати і для чого її використовують - фото №1

Четвергова сіль готується виключно на Страсному тижні у Чистий Четвер, який у 2023 році випадає на 13 квітня. Це невеличкі вуглинки чорного кольору, які розсипаються від найменшого тиску.

Багато хто вірить, що під час Таємної Вечері зрадник Юда, який видав Ісуса на смерть вмочив шматок хліба в сіль, тим самим осквернивши її.

Деякі етнографи та дослідники стверджують, що чорна сіль з'явилася ще до християнства. Наші пращури спалювали сіль, використовуючи її як амулет, що оберігає їх від зла. Про надприродні властивості солі зазначено і в Біблії: у Старому Завіті пророк Єлисей використовував її для очищення води з джерела в місті Єрихон, а в Новому Завіті сам Ісус Христос називав своїх учнів "сіллю землі".

Навіщо потрібна четвергова сіль?

Як ми вже з'ясували четвергова сіль має духовну та фізичну силу, тому її використовують не тільки в кулінарії, а й також у лікуванні та для різного роду ритуалів. Ось різноманітні варіанти застосування четвергової солі, якими ви можете скористатися:

  • Чорну сіль насамперед використовують на Великдень. Її ставлять у сільничку на святковий стіл. Коли сім'я сідає за стіл, кожен солить великоднє яйце чорною сіллю та з'їдає його.

  • Можна додати кілька кристаликів чорної солі у ванну немовляти, щоб підтримувати його здоров'я і захищати від хвороб і невдач.

  • Багато хто зберігає чорну четвергову сіль на столі, щоб залучити достаток і добробут у будинок.

  • Ви можете насипати четвергову сіль у маленький мішечок і прикріпити його до свого одягу, вирушаючи в далеку дорогу або на важливу подію, щоб отримати захист від зла та удачу.

  • Четвергову сіль нерідко кладуть у ліжко, щоб у сім'ї панував світ і припинилися сварки.

  • Наші пращури додавали чорну сіль у воду, щоб зберігати красу і молодість.

  • За допомогою четвергової солі також миють усі підлоги та пороги в будинку. Вірять, що вона очищає та оберігає від злих сил.

  • Хворим додають щіпку чорної солі у склянку з водою.

  • Перед посівом змішують четвергову сіль із зерном. При поливі городу також додають трохи солі у воду, щоб забезпечити гарне дозрівання овочів та фруктів.

Четвергова сіль — оберіг на Великдень: як правильно приготувати і для чого її використовують - фото №2
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як приготувати четвергову сіль?

Щоб правильно приготувати четвергову сіль і вона не втратила своїх магічних властивостей, потрібно робити це в тихий час, а також у чистому будинку. Готують чорну сіль у чавунному посуді, помішуючи її дерев'яною ложкою. Після приготування четвергову сіль несуть до церкви на Великдень та освячують разом з іншими продуктами.

Найпростіший рецепт четвергової солі

Найпростіший рецепт четвергової солі — це прожарювання вареної солі на сковороді. Для цього потрібно помішувати її дерев'яною ложкою за годинниковою стрілкою та тричі прочитати "Отче наш". У процесі сіль чорніє і набуває лікувальних властивостей. Потім охолоджену сіль пересипають у мішечок і щільно зав'язують.

Четвергова сіль з борошном

Є ще один цікавий рецепт четвергової солі. Кілограм солі змішують з 12 столовими ложками борошна, смажать на сковороді та помішують ложкою за годинниковою стрілкою. Під час цього слід читати молитву, а коли сіль почорніє, погасити вогонь і дати їй охолонути разом зі сковородою.

Четвергова сіль — оберіг на Великдень: як правильно приготувати і для чого її використовують - фото №3

Четвергова сіль із травами

Сильніші лікувальні властивості має четвергова сіль із травами. Для її приготування потрібно змішати подрібнені трави (розмарин, материнку, м'яту, кропиву і мелісу) з сіллю і запікати все це до почорніння.

Де зберігати четвергову сіль?

Згідно з дослідженнями народних звичаїв та повір'їв, четвергову сіль слід зберігати за іконами, в затишному місці, в ладанці на грудях чи мішечку. Четвергову сіль можна використовувати не лише на Великдень, а й впродовж цілого року, до наступного Чистого четверга.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнайтеся, що має бути в великодньому кошику — повний список продуктів і чому кладуть саме їх.