І сажотрус не знадобиться - як почистити димар дідівськими методами

Лайфхаки
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

З початком похолодань потрібно заздалегідь потурбуватися про стан вашої печі чи каміну. Адже від цього залежить безпека мешканців дому і  якість його роботи. Якщо сажа накопичується в димоході - це порушує роботу печі й до кімнати потрапляє значна кількість продуктів згоряння. До того ж запах горілого зберігатиметься довгий час.

Тому перед початком опалювального сезону потрібно проводити профілактичну чистку димоходу. Крім хімічних засобів і виклику майстра, існують народні методи, які передаються з покоління до покоління, розповідає goodhouse .

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Народні методи

Картопляні очистки гарно зарекомендували себе у боротьбі з сажею, що накопичилась. Очистки, які залишаються після чищення картоплі - не викидайте, назбирайте приблизно 4-5 кг. Добре розпаліть піч і додайте в топку. Крохмаль, який виділяється під час згоряння добре руйнує нагар, склад сажі змінюється і вона відпадає сама. Зачекайте деякий час і постукайте великою палицею по стінках димаря. Сажа, що залишилась, відпаде.

Цікавий спосіб, яким користувалися наші бабусі, полягає у спалюванні алюмінієвих банок у топці. Підійдуть банки від кукурудзи, горошку, згущеного молока. Дрова закладаються у піч разом з банками. Алюміній також здатен змінювати склад сажі і вона буде самостійно відвалюватися від стінок.

Очищення димоходу нафталіном можна проводити лише у випадку цілісності труб. Якщо є тріщини - запах пошириться по всьому будинку, а нафталін є алергеном і може викликати алергічні реакції. Під час паління печі киньте одну таблетку у паливний простір. Сажа вилітатиме у вигляді білих пластівців. Дійте з обережністю, тому що нафталін володіє вибухонебезпечними властивостями!

Якщо сажі небагато, то можна на дрова під час горіння сипати кухонну сіль , це трохи запобігає утворенню сажі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Подбайте про ваші печі наперед і насолоджуватиметеся теплом у вашій оселі без турбот. До того ж нагар буває не лише у печах. А чи знаєте ви, як відчистити сковорідку від столітнього нагару за допомогою лише двох способів?