Полікувати і самому залишитись цілим: як правильно давати ліки котові (ЛАЙФХАК)
Іноді виникає необхідність дати коту певні ліки або вітаміни. Звісно, домашній улюбленець навряд чи підтримає вашу ініціативу згодовування йому сумнівних речовин. В кращому випадку - він від вас втече, в гіршому - перед цим залишить на пам’ять подряпини на вашому тілі. Як уникнути неприємних ситуацій і виконати поставлену задачу - розповідаємо далі.
Щоб задати коту таблетку не обов'язково робити це насильно. Скористайтесь одним із наступних лайфхаків, щоб процес пройшов без особливих проблем.
► Додайте до їжі, попередньо подрібнивши. Перш ніж скористатися цим способом, уточніть у ветеринарного лікаря, чи ці ліки можна подрібнювати. Якщо можна, тоді подрібніть їх до порошкоподібного стану та підмішайте в вологий корм чи інший смаколик. Як ви вже зрозуміли, з сухим кормом цей метод не спрацює.
► Розчиніть у воді після подрібнення. Якщо тварина не захоче випити воду з медикаментами самостійно, можна набрати її в шприц (без голки) та влити рідину до горлянки кота. Він інстинктивно почне ковтати.
► Скористайтесь маскувальною пастою, яка продається в ветеринарних магазинах. Цей метод підійде для випадків, коли ліки не можна змішувати з їжею чи водою. Така паста має приємний для котів запах та смак, тому вони з радістю з'їдають її разом з ліками, які нею обмазані.
► Також у ветеринарному магазині можна придбати таблеткодавач. Ліки закладають у спеціальний гумовий наконечник і фіксують. Потім шприц вводять до рота кота, щоб наконечник торкнувся кореня язика, і натискають на поршень, який виштовхує таблетку. Вийнявши шприц, прослідкуйте, щоб тварина проковтнула ліки. Як і попередній, цей метод спрацює для ліків, які не можна подрібнювати та змішувати.
Раніше ми писали, чому кіт п'є лапою. У ветеринарів є пояснення причинам такої поведінки.
Фото: freepik.com