Акваріум з медузами вдома: оригінальне дизайнерське рішення, розкіш чи дивовижний релакс? 

Домашні тварини
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Буквально кілька років тому ідея тримати медуз у домашніх умовах вважалася нереальною. Однак не так давно на науково-дослідницьких суднах, які вивчали морську фауну, німецькими вченими були придумані акваріуми карусельного типу. З їх допомогою фантазії стали реальністю. HOCHU.ua розповідає, що таке "мезудятник" і що треба знати тим, хто вирішив завести вдома акваріум із медузами.

Особливістю "медузятника" є кільцеподібний замкнутий потік води. Ємність має здебільшого круглу форму, нагадуючи барабан пральної машинки. Зверху розміщений отвір для очистки та підміни води, а також для годівлі медуз.

Акваріум з медузами вдома: оригінальне дизайнерське рішення, розкіш чи дивовижний релакс?  - фото №1
Маленький медузятник
Related video

Завдяки своїй формі, підсвітці і танцю медуз-красунь усередині, акваріум виглядає просто дивовижно. Більш того, він підійде до будь-якого інтер'єру та задовільнить смаки навіть найвибаглівішого поціновувача прекрасного.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Однак є і свої нюанси в утриманні медуз в домашніх умовах. Наприклад, щоб вони не загинули, в акваріумі не повинно бути аерації. Взагалі. Декор також категорично заборонений, аби не допустити поранень медуз. Необхідна регулярна заміна та очищення води, а також охолоджувач, який триматиме температуру води на рівні 10-15 C. Ніякого сусідства медузи взагалі не переносять - жити з іншими водними істотами в одному акваріумі вони не будуть.

Акваріум з медузами вдома: оригінальне дизайнерське рішення, розкіш чи дивовижний релакс?  - фото №2

Щодо кількості особин у медузятнику, то у 20-літровому акваріумі поміститься до 3-4 медуз, у 60-літровому - 10, максимум - 15. Розмір медуз має бути не більш як 10 см.

До слова, історія цих істот налічує як мінімум 650 млн років. Існує дуже багато видів медуз (понад 1,5 тис. видів загалом). Найпростішою для утримання вдома є вухаста аурелія: вона витривала, безпечна для людини, досить невибаглива і може жити у невеликих ємностях до 2 років.

Раціон медуз складає жива артемія, фарш із морепродуктів та спеціальні вітамінні добавки. Якщо захочете поекспериментувати, будьте дуже обережні: якщо не медузі не смакуватиме новинка, вона почне поїдати своїх сородичів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали, як акваріум змінює інтер'єр. Якщо не наважуєтесь поставити його у себе вдома, радимо поглянути на нашу добірку, аби точно визначитися, чи варто вводити такий елемент у дизайн свого помешкання. Часом акваріум змінює все!