Стресує та боїться: як навчити свого собаку почуватися у безпеці

Домашні тварини
Хіцька Наталія

Хіцька Наталія

Редакторка стрічки новин

Раніше ми писали, яких простих речей боїться ваш песик. Втім, якщо у вас загалом полохливий та неспокійний улюбленець, то цей список значно розширюється. Що робити у такій ситуації - розповідаємо у цій статті на HOCHU.ua.

Деякі тваринки не здатні справлятися зі стресовими ситуаціями та не відрізняються сміливістю. Через це вони дуже нервують, коли опиняються у нових, людних та шумних місцях. Небезпека такої поведінки криється в тому, що улюбленець може зірватися з повідця і гайнути в невідомому напрямку, наразивши себе на небезпеку.

Втім, навчити пса почуватися комфортно і впевнено можливо. Але вам доведеться набратися терпіння, розуміння та любові, щоб пройти разом цей шлях. Які саме способи допоможуть собаці подолати стрес та страх - пише видання РБК-Україна.

Related video

► Забезпечте улюбленцю безпечне та комфортне середовище. Наприклад, його власне спальне місце чи невеличку будку. Важливо, щоб улюбленець завжди мав до нього доступ і знав, що там його ніхто не чіпатиме.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

► Соціалізуйте тварину, але поступово. Привчайте собаку до того, що поряд можуть бути незнайомі йому люди та тварини. Це допоможе знизити тривожність улюбленця за появи нових обставин.

► Не карайте тварину. Щоб позбутися лякливості та занепокоєння, не кричіть та не лайтесь на улюбленця. Проявіть любов і ласку, щоб налагодити між вами довіру.

► Не нервуйте і ви. Якщо ваш улюбленець чогось злякався, говоріть вихованцю спокійним і рівним голосом, що він в безпеці й нічого страшного не трапилося. Така ваша поведінка дасть тварині сигнал, що небезпеки немає.

► Більше грайтесь зі своїм собакою. Розваги та фізичні вправи допоможуть відвернути його увагу від того, що провокує появу страху.

► Дізнайтеся, що заспокоює вашого собаку. Це можуть бути іграшки, які можна гризти, чи якась музика. Експериментуйте!

► Зверніться до фахівця. Якщо самостійно справитися з тривожністю улюбленця не вдається, відвідайте ветеринара та зоопсихолога. Вони допоможуть розібратися у причинах такої поведінки та допоможуть їх усунути.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми писали, яку собаку буде проблемно тримати у квартирі. Своєю думкою ділиться кінолог.

Фото: freepik.com