Як отримати рекордний урожай перцю – хитрість розумних дачників
Вирощування всіх рослин - клопітка справа. Ми розповідали, як правильно підв’язувати помідори. Тепер зупинимось на формуванні перцю.
Формування перцю зазвичай починається з видалення сім'ядольного листя і першої квітки. Разом з “На ПЕНСІЇ” розповідаємо, як правильно формувати перець у два стволи, і навіщо рослині залишають лише один ствол.
У рослини видаляють першу пару нижнього справжнього листя. Це роблять для кращого провітрювання, у разі закручування або пошкодження листя. Обов’язково видаляються усі пасинки до першого роздоріжжя - в місці, де виростає перша так звана коронна квітка.
Залежно від умов, в яких розсаду вирощували, буває навіть дві-три коронні квітки. Як правило їх видаляють для подальшого формування куща.
Щоб сформувати кущ у два стебла, залишають два найсильніші бічні пагони. Усі пагони, що ростуть посередині, слід видалити.
Щоб плоди рівномірно зав’язались і розвивались, застосовують так зване шахове вищипування плодів: видаляють квітку на лівому ярусі, а на правому залишають, потім видаляють вище попередньої квітки на правому ярусі, на лівому ярусі квітку залишають. Так плоди в перспективі будуть розміщуватись не один проти одного.
Якщо посадка загущена, є сенс формувати перець в одне стебло. Для цього коронну квітку не вищипують, а в розвилці залишають найпотужніше стебло. Коли кущ росте, видаляють нові пагони. Так можна отримати рівномірне зав’язування та визрівання плодів на десять-чотирнадцять днів раніше, ніж у випадку з двома стеблами.
Навіть самі перці будуть більшими за вагою та за розміром. Також ми писали, як поливати рослини в спеку.