Чому з помідорів опадає цвіт: 4 можливі причини і рішення проблеми
Щоб отримати гарний урожай томатів, потрібно докласти чималих зусиль: починаючи від пророщування насіння і аж до того моменту, коли кущі з майже стиглими помідорами доведеться “ховати” від дощу. Проблеми можуть виникнути на будь-якому з етапів вирощування помідорів. Буває таке, що рослина може зів’яти всього за ніч, а буває і так, що квіточки на кущах формуються, а от зав’язей годі чекати - бутони просто осипаються.
Чому таке стається і як цьому зарадити, розповідає prostoway. Зазвичай ідеться про одну з чотирьох найбільш поширених причин. Їх ми й розглянемо далі.
Причина №1. Добрива
Може статися так, що, намагаючись підживити кволі рослини, ви трохи перестараєтеся і внесете занадто багато азотних добрив. Пам'ятайте, що цей тип підгодівель потрібно вносити дуже обережно, адже надлишок таких речовин змушує рослину скидати “зайве”і в цьому випадку першими кущ томатів скине саме квіти.
Причина №2. Нестача добрив
Не набагато краща ситуація складеться і якщо ви не внесете достатню кількість добрив. При недостачі певних корисних речовин рослина почне всихатися, а цвіт просто перестане розвиватися та опаде.
Причина №3. Світло
Якщо помідорам бракує світла, на плоди чи бодай зав’язі годі й чекати. Для нормального розвитку усім рослинам важливо отримувати достатню кількість світла та сонячного тепла, тому за цим потрібно стежити особливо ретельно.
Причина №4. Полив
Неправильний полив - ось, що дійсно може наробити лиха. По-перше, пам’ятайте, що всі рослини люблять теплу, а не крижану воду, і бажано - відстояну, а не водопровідну. По-друге, помідорам не потрібно настільки багато води, як, наприклад, огіркам. Важливо контролювати вологість ґрунту і не допускати ані перезволоження, ані пересихання. В середньому цій культурі достатньо поливу 1-2 рази на тиждень. Під час цвітіння потрібно давати кожному кущику не більш як 1-2 л води за раз, аби не затопити рослину.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що потрібно посадити біля цибулі, щоб вона виросла величезна і смачна. Вся справа - у “хороших сусідах”, яких для цієї культури насправді чимало.