Весь урожай можна втратити: бийте на сполох, якщо помітили це на кабачках
Ми розповідали, як та навіщо видаляти пустоцвіти у кабачків. Тепер ділимось ознаками хвороб - якщо помітите їх на ваших рослинах - час бити на сполох.
Кабачок — теплолюбна культура, і з усіх гарбузових низьку температуру та високу вологість повітря переносить найгірше. Про їхні найпоширеніші хвороби розповіли на порталі “Порадниця”.
Оливкова плямистість
Спочатку на кабачках з’являються дрібні маслянисті плями. Потім вони швидко заглиблюються та збільшуються. Шкірка розтріскується, з неї витікає жовта драглиста маса, яка твердне краплями. На стеблах і черешках зяють помітні виразки, а на листках з’являються жовто-бурі плями.
Антракноз
На листках з’являються і збільшуються круглі жовті або бурі плями. При високій вологості ще й утворюється рожевий наліт. Плоди ж стають гіркими та часто загнивають.
За перших ознак цієї хвороби слід обробити рослини колоїдною сіркою (50 г на 10 л води) або 1-відсотковою бордоською рідиною (100 г мідного купоросу, 100 г негашеного вапна на 10 л води).
Чорна гниль
Плоди вкриваються чорним сажистим нальотом в суху погоду, і білим - в дощову. Стебла в’януть, на листі з’являються сірувато-білі плями.
Біла гниль
Найчастіше захворювання розвивається біля основ черешків листя, у розвилках стебла. Іноді ознаки з’являються біля кореня, а також на плодах. Хворі тканини стають м’якими, вкриваються ватоподібним білим міцелієм гриба. У результаті стебло розмочується, рослина в’яне. Якщо помітили ознаки - посипте ґрунт деревним попелом.
Аби зменшити ризик захворювань кабачків, досвідчені городники радять вчасно їх обробляти препаратами для кабачків. Також ми розповідали, як прогнати птахів від урожаю вишні та черешні.