Чим обробити томати у липні: найкращі засоби для підвищення врожаю

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали про універсальне підживлення для городу. Молоді кущі томатів потребують допомоги та захисту від хвороб і шкідників.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Не зайвим буде і проведення позакореневих підживлень. Вони дозволять сформуватися міцним зав'язям і плодам, зроблять рослини більш витривалими. Розповідаємо про це детальніше разом з Ukr.Media.

Related video

Літнє обприскування проводять як для профілактики хвороб, так і для позакореневого підживлення рослин. Ця процедура дозволить вирішити такі проблеми, як:

  • відсутність зав'язей або недостатня їх кількість;

  • слабке зростання стебел і листя;

  • зниження імунітету;

  • низьке плодоношення.

Особливо ефективною обробка стає, якщо ґрунт важкий і погано пропускає поживні речовини. А також якщо ґрунт занадто закислений. Звичайно, самі ці проблеми підживлення не вирішить, але дасть змогу рослинам дати врожай.

Чим обприскати томати у липні

У липні більшість сортів помідорів активно плодоносять. Тож захищати рослини за допомогою хімії стає дедалі важче. Але існує чимало народних засобів, які стануть надійною профілактикою від поширених захворювань томатів.

Досвідчені городники радять застосовувати молочну сироватку. Вона створює на листі тонку плівку, що не дає розмножуватися шкідливим мікроорганізмам. Для приготування розчину візьміть 1 л сироватки та змішайте з 3 л води. Обробку проводимо 2-3 рази протягом місяця.

У третій декаді липня варто почати обприскування препаратами, які містять мідь, щоб запобігти появі фітофтори та бурої плямистості. Добре зарекомендували себе:

  • 1%-вий розчин бордоської рідини

  • Оксихом

  • Бар'єр

  • Абіга-Пік

Якщо ви виявили кілька уражених фітофторозом листочків, не варто зволікати. Негайно видаліть їх і спаліть. Це дозволить зупинити епідемію.

Регулярно оглядайте рослини на предмет шкідників, ловіть виявлених комах за допомогою приманок або обробляйте ґрунт інсектицидами.

Чим підживити томати у липні

Якщо перші помідори вже з'явилися на столі, це не означає, що варто розслаблятися. Щоб рослини продовжували давати великий урожай, на допомогу прийде та ж сама молочна сироватка. Розчиніть 2 л сироватки у 10 л води. На одну рослину знадобиться 0,5 л готової суміші.

Якщо листя почало скручуватися, швидше за все рослині не вистачає кальцію. Підгодуйте кущі кальцієвою селітрою з розрахунку 2 г на 1 л води.

Двічі на місяць томати потребують комплексних мінеральних підгодівель. Для цього розведіть 1-2 ст. л. нітроамофоски у 10 л теплої води й обробіть рослини з пульверизатора.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Тепер ви зможете спланувати роботи щодо догляду за томатами на кілька тижнів вперед. Також ми розповідали, які хвороби вражають рослини кабачків.