Це не бур’ян: 4 лікарські рослини, які ростуть прямо у вашому саду

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, навіщо садити в саду коло яблуні ромашку. Але це далеко не єдина корисна рослина.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Придивіться до різнотрав’я, яке ви звикли вважати бур’яном. Можливо, саме там, серед різних рослин, є й ті, що потрапили до цього списку. Переліком поділились на порталі “Сенсація” .

Related video

Орегано 

Ще одна назва цієї рослини — материнка. Вона не тільки має привабливий аромат, а й чудово підходить до м’ясних страв. Якщо засушити цю рослину, то взимку можна приготувати трав’яний чай, який м’яко виводить мокроту під час застуди. До того ж, ця рослина містить вітамін С та цінні ефірні олії. Слід висушити рослину на сонці і тримати в картонній коробці подалі від інших зборів.

Котовник 

Або котяча м’ята. Це чудовий засіб проти кашлю та високої температури, тому досить часто його застосовують при застудах. Коли рослина дозріє, варто зрізати пагони та скрутити у віники. Далі підвісьте рослинну суцвіттям вниз в сухому і темному місці.

М’ята 

Зазвичай в садах ростуть три види м’яти: перцева, лимонна (вона ж меліса) і ментолова. Перцову м’яту додають до м’ясних страв, а з іншою п’ють смачний чай. Ця рослина надзвичайно корисна, її застосовують як антисептик, адже вона зменшує больові відчуття. До того ж, аромат ментоловою м’яти допомагає справлятися із запаленням органів дихання.  Щоб засушити м’яту на зиму, слід обрізати листя, видалити весь бруд та вологу і накрити сухим рушником.

Ревінь

Стебла ревеню можна зберігати в сирому, висушеному або замороженому вигляді. Але найкраще висушувати цілі частини рослини та зберігати.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Тепер ви знаєте, які рослини варто збирати. Також ми розповідали, навіщо сіяти на городі чорнобривці.