Гине врожай: через що жовтіють зав’язі огірків і чи є порятунок?

Сад і город
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Почався сезон огірків, а отже, за насадженнями треба особливо пильно стежити. По-перше, зараз потрібно захистити майбутній врожай від шкідників і хвороб, по-друге, подбати про правильний полив, по-третє, дуже важливими є і вчасні підживлення огірків.

А що робити, якщо зав’язі огірків почали жовтіти й відвалюватись? Ми певні, що більшість дачників бодай раз у житті стикалися з такою проблемою. Причин може бути декілька і їх всі ми розглянемо у цій статті. Також поділимося з вами порадами для вирішення цієї популярної проблеми.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Чому огірки жовтіють: 6 найпопулярніших причин

  1. Порушення схеми сівозміни. Якщо ви постійно садите огірки на одному й тому ж місці, або ж перед огірками на цій ділянці  були його близькі родичі (баклажани, кабачки, патісони, цукіні, дині, гарбузи тощо), чекати на гарний врожай марно. Щоб рослина була здоровою, господар має щосезону змінювати верхній шар ґрунту або принаймні засіювати сидерати по завершенню сезону. Згодиться, наприклад, гірчиця.

  2. Убогість ґрунту. Якщо ви висадите огірки в землю, абсолютно позбавлену корисних речовин та мікроелементів, іншими словами - виснажену землю, то розраховувати на те, що вони виростуть здоровими, не варто. Восени, коли дачний сезон підходить до завершення, ґрунт обов’язково треба удобряти, вносячи в нього перегній або компост + деревний попіл.

  3. Неправильний полив. Пам’ятайте, що огірки люблять теплу відстояну воду. Поливати їх влітку, у спекотні дні, можна навіть щодня - невеликою кількістю теплої води. Якщо на вулиці спекотно, полив проводять увечері, а якщо прохолодно, то вранці.

  4. Холод. +15 градусів - це вже занадто холодно для цієї культури. Якщо температура повітря опускається до цієї позначки, огіркам стає важко всмоктувати необхідні речовини із ґрунту. На ніч - при пониженні температури - грядки варто накривати, а ще в прохолодну погоду не зайвими будуть мінеральні підживлення, які допоможуть рослині вистояти.

  5. Загущені посадки. Якщо ви трохи перестаралися і замість рівненьких грядочок у вас на ділянці тепер справжні джунглі, потрібно їх терміново прорідити! Через надто густі посадки рослини запарюються, адже повітря не може нормально циркулювати, температура підвищується, волога застоюється і молоді плоди починають жовтіти й “викручуватися”, набуваючи неприродної форми. Також через надто густі посадки рослини можуть хворіти - це ідеальна атмосфера для розвитку грибків, а ще там комфортно буде ховатися равликам і слимакам, які залюбки поласують вашим врожаєм.

  6. Занадто багато зав’язей. Якщо зав’язується занадто багато квітів, рослина просто не зможе сформувати стільки плодів, тому - внаслідок нестачі поживних речовин - молоді огірочки будуть жовтими і в’ялими й просто відваляться.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, як не нашкодити огіркам і помідорам поливом. Пам’ятайте, що те, що добре для огірків, може бути шкідливим для томатів і навпаки.