Коли викопувати часник? Найкращі дні у липні, щоб довго зберігався і не всохся

Сад і город
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Збір часнику починається в липні. Саме в цей місяць, якщо бадилля вже повністю висохло і погода дозволяє, урожай краще діставати з землі, підсушувати і відправляти на тривале зберігання.

В які саме дні це найкраще робити і від чого залежать терміни викопування часнику - розповідаємо далі. Беріть наші поради собі на замітку, якщо хочете, щоб врожай лежав довго і не зіпсувався.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Головні ознаки, що часник пора збирати

Як правило, озимий часник викопують з середини липня і до серпня. Проте все залежить від сорту і погодних умов, які безпосередньо впливають на достигання врожаю. Так, ранньостиглі сорти починають прибирати через 85-95 днів після появи сходів, а пізньостиглі будуть готові лише через 100-110 днів.

Якщо ви не дотримаєтесь цих порад, ризикуєте зібрати нестиглий врожай, який погано зберігатиметься і може швидко всохнутися або й зовсім згнити. Ситуація буде однаково плачевна і якщо ви викопаєте його зарано, і якщо занадто пізно.

Коли викопувати часник? Найкращі дні у липні, щоб довго зберігався і не висох - фото №1

Орієнтуйтесь на такі ознаки:

  • нижнє листя повністю жовте, а середнє – пожовтіло на чверть або третину, бадилля починає хилитися до землі;

  • коренева шийка всихається;

  • після відкопування кількох головок часнику перевірте, чи легко відокремлюються зубчики і чи легко знімається лушпиння - якщо так, то часник вже пора копати.

До речі, за 20 днів до початку збору врожаю рекомендується зменшити полив грядок із часником. А за 3-4 дні до збирання землю від цибулин відгортають, аби пришвидшити дозрівання часнику.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Поради з викопування часнику

Найкраще це робити не лопатою, а садовими вилами - так ризик пошкодити рослину мінімізується. Збір врожаю краще проводити у суху погоду, щоб часник міг висохнути на сонці й гарно провітрися. Однак, якщо дощу не було вже давненько, варто трошки підлити грядки перед збором врожаю (не заливати їх водою, а скропити). Досвідчені дачники кажуть, що так ви не пошкодите голівки часнику, коли будете струшувати землю після відкопування, адже звільнити корені від вологого ґрунту набагато простіше, ніж від сухого та затверділого.

В які дні збирати часник: місячний календар городника на липень 2023

  • 19 липня, середа - зростаючий Місяць у Леві. Це хороший день для збору врожаю та підготовки його до тривалого зберігання;

  • 20 липня, четвер - зростаючий Місяць у Леві до 20:12, а після - у Діві. Також вдалий для збору врожаю день;

  • 24 липня, понеділок - зростаючий Місяць у Терезах. Вдалий день для збору врожаю;

  • 28 липня, п’ятниця - зростаючий Місяць у Скорпіоні до 3:24, а після - у Стрільці. Рекомендується нічого не пересаджувати, а от збирати врожай у цей час якраз таки варто;

  • 29 липня, субота - зростаючий Місяць у Стрільці. Чудовий день, згідно з місячним календарем, для збору врожаю.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про ТОП-5 культур, які ще не пізно посадити у липні. Повірте, вибирати ще є з чого!

Головне фото: depositphotos