10 крутих способів застосування звичайного господарського мила на городі: це справжня знахідка для дачників!

Сад і город
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Звичайне дешеве господарське мило - справжня знахідка не тільки для багатьох господинь, а й для дачників-городників. Виявляється, ним можна не тільки гарно відіпрати брудний одяг, а й застосовувати у господарстві для інших цілей. Крім того, на городі один такий брусок замінить вам цілий похід до агромагазину й зекономить купу грошей!

Про ТОП-10  способів застосування звичайного господарського мила на ділянці - для захисту рослин від хвороб та шкідників - розповідає ulyublena. Ми певні, цей список лайфхаків ще не раз стане вам у пригоді протягом сезону!

  • Зниження кислотності ґрунту.  Оскільки господарське мило має лужну реакцію, його можна використовувати для нейтралізації кислотності ґрунту. Для цього добре розтерте мило розчиняють у воді, якою потім просто поливають грядки.

  • Посилення властивостей інсектицидів. Додавання господарського мила до настоїв або відварів рослин, які покликані боротися зі шкідниками, допоможе значно підняти їх ефективність. Мило забезпечує краще склеювання розчинів з листям, що, своєю чергою, збільшує тривалість дії засобу.

  • Профілактика грибкових хвороб. Йдеться зокрема про сіру гниль та поширення різних грибків. Розчином із господарським милом рослини оброблять раз на 10-14 днів.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  • Боротьба з попелицею. Це дуже ефективний засіб для боротьби зі шкідниками, які мають хітинове покриття (попелиця, наприклад). Розчин мила закриває дихальні отвори комах, що призводить до їх загибелі. Для застосування у городі рекомендується розчинити мило у підігрітій воді, дочекатися остигання розчину та обробити ним вражені попелицею рослини.

  • Боротьба з павутинним кліщем. Той самий розчин, описаний вище, можна застосовувати і для знищення павутинного кліща. Для цього промийте вражені частини рослини цим розчином, нанесеним на губку, а тоді - змийте все чистою водою.

  • Знищення гусениць. Також господарське мило можна використати для боротьби з гусеницями. Мильно-водний розчин розпиліть на листки і стебла рослин: це допоможе захистити їх від цих шкідників-ненажер.

  • Знищення борошнистого червця. Якщо ви стикаєтесь з борошнистим червцем, який нападає на кімнатні рослини, розчин з господарського мила буде ефективним засобом. Розведіть господарське мило в гарячій воді, залиште його охолодитися, а потім розпиліть на рослини і ґрунт. Повторюйте процедуру раз на тиждень, аж доки шкідники не зникнуть.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  • Дезінфекція садових інструментів та ємностей для рослин.  Перед тим як використовувати горщики та різні садові інструменти, їх варто продезінфікувати. Використання господарського мила допоможе усунути забруднення та шкідливі мікроорганізми.

  • Знезараження насіння. Перед посівом рекомендується проводити знезаражування насіння. Одним із способів є застосування господарського мила: розведіть шматочок в теплій воді і помістіть насіння у розчин на декілька годин, після цього промийте його проточною водою та гарно просушіть перед, власне, посівом.

  • “Приборкання” свербежу після укусів комарів. Можна зробити мильний компрес: просто потріть господарське мило на дрібну стружку, насипте її на марлеву чи будь-яку іншу пов’язку, змочіть водою і прикладіть до місця укусу на 5-7 хв. Після цього обов’язково промийте шкіру прохолодною водою.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми також розповідали, що робити, якщо грядки “втомились”. Виявляється, їх врятує безкоштовний диво-засіб для підвищення врожайності, який може приготувати будь-який дачник - навіть початківець.