Чому колорадських жуків не можна чавити: “секрет”, про який мало хто знає
Якщо вашу картоплю та інші пасльонові культури обсіли колорадські жуки, маєте не так вже й багато часу, щоб з ними розібратися. Річ у тім, що ці шкідники-ненажери дуже швидко розмножуються, а їхні личинки - такі ж небезпечні, як ще більш ненажерливі, ніж дорослі особини.
Найкращий спосіб захистити картоплю - діяти на випередження. Тобто проводити превентивні заходи для захисту майбутнього врожаю, аби в колорадського жука не лишалося шансів обсісти ваші посадки. Проте, якщо ви не встигли вчасно цього зробити, не проблема - є один дуже крутий та надзвичайно ефективний лайфхак, який допоможе позбутися колорадських жуків.
Чому не можна чавити колорадських жуків?
Цього не можна робити з двох простих причин:
-
якщо спробуєте затоптати його прямо на грядці, він просто вгрузне в землю, а потім, як ні в чому не бувало, вилізе і поповзе далі займатися своїми справами;
-
якщо ж розтопчете колорадського жука на твердій поверхні, то на вашій підошві стовідсотково залишаться нутрощі шкідника та яйця жуків, які ви відразу ж понесете назад в город і там вони спокійненько розвиватимуться собі далі.
То що ж робити зі смугастими шкідниками?
Як ви вже зрозуміли, точно не топтати їх. Найкращим варіантом буде позбирати жуків із картоплі і закинути в якусь банку або іншу ємність, яку можна щільно закрити кришкою. Навіщо? Щоб приготувати потім найкращу отруту для їхніх же родичів!
Як приготувати безкоштовний засіб для боротьби з колорадським жуком
Отже, нам потрібно:
-
колорадські жуки у будь-якому стані (живі, мертві, напівживі)
-
велика банка чи інша ємність із кришкою (беріть щось, що не особливо шкода, бо тхнути буде ще й як!)
-
вода
Що робимо: збираємо літру жуків, висипаємо у велику ємність, заливаємо водою і щільно закриває кришку. Лишаємо все це приблизно на тиждень настоюватися. Після цього розводимо з водою 1:1. Цим розчином і обприскуємо картоплю. Тільки будьте готові до того, що цей простий засіб проти колорадських жуків, хоч і ефективний, але дуже сильно тхне.
Раніше ми розповідали про 10 крутих способів застосування звичайного господарського мила на городі. Воно стане в пригоді і для порятунку врожаю від шкідників, і для обробки посадок від різних хвороб.