Як знищити личинки короїда, через які гинуть дерева: ТОП-3 "дідівські" способи

Сад і город
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Влітку шкідники заполоняють усе навколо: картоплю обсідають колорадські жуки, а на капусту нападає білокрилка, на деревах селиться попелиця, а в корі можуть завестися короїди. Позбутися їх не так вже й просто, але це потрібно зробити, бо вони легко знищать весь ваш сад. Як знищити і дорослих жуків, і личинки, які напали на дерево - розповідаємо у цьому матеріалі.

Трьома надзвичайно простими “дідівськими” способами ділиться unian. Всі вони достатньо бюджетні й дуже ефективні - обирайте той, що вам найбільше до вподоби, і короїдів у своєму саду більше не побачите!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Чим небезпечний короїд

Ці жуки небезпечні тим, що пошкоджують важливі частини дерева – лубу та верхній шар деревини, через які поживні речовини мають потрапляти від коріння до крони. Внаслідок цього дерево починає всихатися і згодом просто гине.

Крім того, ці шкідники ненажерливі і швидко плодяться: якщо їх розведеться забагато на одному дереві, вони швидко переберуться на сусідні. Тому й боротися з короїдами треба швидко і безжально.

Ознаки зараження дерева короїдом

Як знищити личинки короїда, через які гинуть дерева: ТОП-3 "дідівські" способи - фото №1

Найпоширенішими ознаками є:

  • поява дятлів у вашому саду - вони їдять цих комах;

  • поява маленьких отворів на корі;

  • патьоки камеді та смоли;

  • купки дрібної тирси під деревом;

  • сильне опадання хвої та листя;

  • всихання чи навіть опадання кори.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Зауважимо, що короїди нападають не тільки на слабкі дерева, а й на просто пошкоджені. Наприклад, після негоди чи неправильної обрізки дерева. Також цей шкідник часто селиться на саджанцях, перенесених на нове місце.

Як позбутися жука короїда: найкращі народні методи

Ділимося відразу трьома рецептами садових варів, які допоможуть знищити як дорослих особин, так і личинок жука короїда. Перед застосуванням будь-якого з цих засобів, пошкодження на дереві потрібно знезаразити, почистити тріщину і лише тоді обробити її одним із вказаних засобів. До речі, ці вари можуть зберігатися досить довго, тому можете відразу приготувати з запасом.

  1. 6 ст. л парафіну + 3 ст. л каніфолі. Змішуємо і доводимо до кипіння, тоді додаємо 2 ст. л олії (будь-якої). Кип’ятимо 10 хв і знімаємо з вогню.

  2. 500 г подрібненої каніфолі треба розтопити і додати 100 г оліфи, тоді вилити в масу 2,5 кг розтопленого парафіну й добре все перемішати до однорідної маси.

  3. 200 г олії + 50 г воску + 50 г каніфолі розтопити на вогні й гарно все перемішати.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, що робити, якщо яблука гниють прямо на дереві. Це вірна ознака його зараження однією з небезпечних хвороб. Такі дерева слід терміново обробити спеціальним розчином, який можна приготувати вдома самостійно.