Проста дія, яка забезпечить вам королівський врожай ожини

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, чим удобрити рослини, якщо ви бачите пожовкле листя. Тепер ділимось порадами з обрізки ожини. Для цієї культури обрізання має першорядне значення для успішного вирощування.

Дуже важливо правильно видалити зайві та старі пагони. У такий спосіб садівник створює умови для зростання молодих та здорових гілок. Окрім здоров’я рослини, ця проста дія ще й стимулює врожайність ожинових кущів. Як правильно проводити обрізку, розповіли на ProstoWay.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Як обрізати ожину

Щоб правильно видалити старі гілки, і дати можливість молодим пагонам активно рости, дотримуйтесь простих порад. Це маленькі деталі, які мають велике значення.

Регулярне проріджування. Ожинові кущі швидко загущаються, тому важливо робити це часто.

Перша обрізка. ЇЇ проводять відразу після посадки. В цей момент досвідчені рослинники зрізають ожину до рівня 30 см, позбавляючись слабких пагонів.

Весняна обрізка. Треба видалити підмерзлі верхівки, що постраждали за зиму. Їх варто одразу обрізати до найближчої здорової бруньки. Під час весняної обрізки треба в центрі куща залишити приблизно з десяток однорічних гілок, а восени вкоротити їх до 1,5 метра. Бічні пагони обрізаємо до 3 бруньок.

Влітку досвідчені садівники радять обрізати верхівки на 5 см. Що ж до бічних стебел, то, якщо їх висота досягла 70 см, варто укоротити їх укоротити на 25 см.

Старі гілки зрізаються аж до основи. Це створить умови для розвитку нових.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Тепер ви знаєте, як правильно обрізати ожину. Також ми розповідали, як позбутись кротів на городі.