Як зробити, щоб огірки не жовтіли: виявляємо причину і позбуваємось наслідків

Сад і город
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

З огірками влітку потрібно трохи повозитися, аби отримати гарний врожай, якщо погода трохи підвела. Через брак сонячного світла або ж його надлишок, підвищену вологість повітря й “забиту” після дощів землю виростити смачні зеленці буває зовсім непросто. Ми вже розповідали, що робити, якщо на огірках жовтіє лист я, тепер же розкажемо, як бути, коли жовтіють самі огірки.

Чому огірки жовтіють: усі можливі причини

Серед найпоширеніших причин, через які огірки починають жовтіти, може бути недостатній полив, нестача або ж надлишок сонячного світла, різка зміна температури, неправильна підгодівля рослини тощо. Щоб дізнатися, у чому саме проблема, vikna.tv пропонують пройтися цим списком:

Related video
  • Недотримання сівозміни. Пам’ятайте, що 2 роки поспіль саджати огірки на тому ж місці не можна: урожай буде малим і дуже вірогідно - зіпсованим. Рослині просто бракуватиме корисних речовин у ґрунті. Щосезону місце посадки варто змінювати.

  • Нестача поживних речовин. Огіркам для нормального росту та розвитку потрібно багато азоту - саме він впливає на колір та розмірів плодів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  • Брак вологи. Кущам потрібно багато води, причому теплої (такої ж температури, як на вулиці) і бажано - відстояної. Пропускати полив влітку можна тільки після рясного дощу. В середньому у спекотну погоду полив огірків проводять через день, а якщо на дворі дуже спекотно, то й щодня - ввечері, із заходом сонця.

  • Щільність посадок. Цій рослині потрібен вільний простір - якщо посадки будуть надто загущені, вона не зможе отримувати достатню кількість світла, вологи, повітря й поживних речовин і буде хворіти.

  • Жовтіти можуть також гібридні сорти: якщо у вас один із таких, просто відірвіть зайві квіти. Річ у тім, що коли на кущі формується надто багато зав’язей і ви не розрахували кількість підживлення, необхідного, аби рослина могла “прогодувати” їх всі, плоди будуть жовтіти і скручуватися.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Чим покропити огірки, щоб вони не жовтіли: 5 натуральних варіантів

Як зробити, щоб огірки не жовтіли: виявляємо причину і позбуваємось наслідків - фото №1
  1. Молочна сироватка. 1 л сироватки + 5 л води. Цим розчином потрібно покропити листя. Частота - 1 раз на тиждень.

  2. Цибулевий настій. Літрову банку цибулевого лушпиння засипають у 10-літрове відро з водою. Кип’ятимо і даємо настоятися протягом ночі. Далі проціджуємо, розбавляємо водою і поливаємо огірки.

  3. Хлібний настій. Буханку чорного хліба треба замочити у воді на ніч, а  вранці додати кілька крапель йоду. 1 л такої хлібної настоянки розводять у 10 л води і поливають цим розчином огірки по листю.

  4. Попіл. На відро води береться 3 ст.л. деревного попелу (золи) й 1 ст.л. сечовини. Розчин готовий до застосування відразу: ним грядки з огірками поливають увечері, на заході сонця.

  5. Борний розчин. 2 г борної кислоти розводять у повному відрі теплої води. Щойно розчин набуде температури зовнішнього середовища, ним кроплять огірки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, що для гарного врожаю огірків вам також потрібно подбати про вуса огірків. Раніше ми розповідали, чи справді їх потрібно обрізати і яку функцію вони виконують.