Не варто розслаблятись: як доглядати за полуницею після плодоношення

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Сезон полуниці закінчився, але розслаблятись не варто. Окрім того, щоб збирати огірки і підживлювати томати, слід правильно подбати і про полуницю, що вже дала урожай. Від цього залежить родючість кущиків наступного року.

Докладно про це розповіли на theLime. Кущі потребують правильного обрізання та підживлення

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Як обрізати полуницю?

На кінець липня більшість сортів полуниці вже відплодоносили. Але цей період важливий у догляді за кущами. Саме зараз рослини закладають квіткові та плодові бруньки.

Слід обов’язково  видалити старе, відмерле листя на полуниці, а також вуса, які ви не будете використовувати для розмноження. Це ж стосується засохлих квітконосів.

Слід лишити 2-3 свіжих, молодих листочки в центрі розетки. Зрізання листя значно полегшить боротьбу зі шкідниками чи хворобами. Експерти радять залишити "пеньочки" довжиною у 2-3 см.

Чим підживити полуницю після плодоношення?

Коли врожай зібрано, а листя обрізане, полуницю потрібно удобрити азотом. Це допоможе їй наростити листя до зими і перезимувати. Можна використовувати як окремо Карбамід (1 ч. л. на 10 л води), так і комплексне добриво зі значним вмістом азоту (1 ст. л. на 10 л води).

Підійде і рідке добриво на основі попелу. 1-1,5 склянки розводимо в 10 л води, розчин настоюємо 1-2 дні. Додаємо до нього 9% оцет. Це чудове підживлення для осені або кінця літа.

Не забувайте поливати рослини. Якщо йдуть дощі, то раз на тиждень, а у спеку - раз на 5 днів.

Що ж до ремонтантної полуниці, яка дає кілька врожаїв на рік, то вона потребує дещо іншого догляду. Після першого плодоношення її необхідно мінімально обрізати - видалити пошкоджене листя. Якщо потрібно, обробляємо від шкідників, та вносимо добрива.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У липні Карбамід, а за 2-3 тижні можна вносити і комплексне добриво. Також ми розповідали про три рослини, які прикрасять квітник садівника-аматора.