Все, що треба, вже у вас є: ТОП-4 народні способи "добити" білокрилку на городі
Капуста, хоч сама по собі і непримхлива культура, може просто не дожити до дня збору врожаю. На заваді може стати не лише погода та недостача підживлень (в такому разі капуста наростить багато “лопухів”, а не тугий качан), а й набридливі слимаки та гусінь, а також білокрилка.
Білокрилка капустяна — це шкідник, для знищення якого потрібно досконало знати його біологію. Через особливості розвитку цієї комашки позбутися її буває дуже й дуже складно. В чому ж причина і як до знищення білокрилки підходили наші діди-прадіди, розповідаємо у цьому матеріалі.
Чому білокрилка дуже небезпечна для капусти
Як повідомляє syngenta.ua, імаго (це доросла стадія жуків та деяких членистоногих - ред.) та личинки висмоктують з рослини, яку атакують, клітинний сік. Внаслідок цього фотосинтез припиняється, листя жовтіє і жертва починає спершу відставати у рості та розвитку, а згодом може і зовсім загинути. Звісно ж, падає і врожайність.
Крім того, коли ваші насадження обсідає капустяна білокрилка, не за горами і поява сажкових грибів: вони з радістю заселяються на цукристих виділеннях личинок цього шкідника. Це травмує рослину ще більше, адже грибний наліт пригнічує фотосинтез ще сильніше. Пошкоджені листки дуже швидко починають скручуватися й відсихати.
Шкідника важко позбутися, бо впродовж сезону він може наплодити по 4-5 поколінь потомків. Найбільше білокрилка любить спекотну погоду і нестачу вологи - це варто взяти до уваги! Дорослі особини живуть цілими колоніями на нижньому боці листка.
Найкращі народні методи боротьби зі шкідником
Перевіреними порадами ділиться poradnica. Так, рекомендується спробувати один із таких варіантів (або кілька - почергово):
-
Розчин попелу проти білокрилки. 1 склянку попелу заливають 3 л окропу й дають настоятися цьому розчину протягом 3-х ді. Далі цим розчином заражену капусту обприскують раз на 10 днів.
-
Нашатирний спирт. 1 ст.л. додаємо у повне відро води (10-12 л). Цим розчином посадки капусти проти білокрилки обробляють раз на місяць.
-
Настоянка із полину. Потрібно 1,5 кг гіркого полину закинути у 8 л води. Лишаємо розчин настоюватися протягом 2-х діб. Після цього гарно проціджуємо і додаємо ще 5 л води. Такою потужною настоянкою капусту варто обробляти щотижня, аж доки вся білокрилка не зникне.
-
Мильний розчин. Звичайне господарське мило натирають і розводять з теплою водою у пропорції 1:6. Готовим розчином (холодним) капусту від білокрилки обробляють раз на 10 днів. Наносити його потрібно вручну - губкою для миття посуду листя капусти буквально натирають.
Наостанок поділимося ще одним цікавим лайфхаком, який допоможе позбутися капустяної білокрилки: розставте на ділянці клейкі пастки жовтого кольору. Вважається, що шкідник реагує саме на цей колір і завжди до нього тягнеться найбільше. Крім того, для профілактики появи цих членистоногих на вашому городі регулярно виполюйте бур’яни: саме на них білокрилка ховається, чекаючи на щось смачніше.
Раніше ми також розповідали, чи потрібно обривати листя в капусти. Багато хто сперечається через це, а правильна відповідь насправді лише одна і ви може сильно здивуватися, дізнавшись її.