Що треба зробити, щоб картопля долежала до наступного сезону: правила закладки урожаю на тривале зберігання

Сад і город
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Вже незабаром українці почнуть викопувати картоплю. Дехто почне збирати врожай ще у серпні, хтось же чекатиме вересня. Як визначити, коли саме краще викопувати бульбу , аби вона пролежала аж до наступного сезону, розповідаємо далі.

Якщо все зробити правильно, врожай картоплі може зберігатися до 8-10 місяців, тобто фактично до початку збору нового врожаю. Як правильно зберігати картоплю, розповідають на youtube-каналі freeukraine . Автори каналу розкрили кілька важливих секретів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Секрети правильного зберігання картоплі

Що треба зробити, щоб картопля долежала до наступного сезону: правила закладки урожаю на тривале зберігання - фото №1

1. Температура зберігання

Щоб  урожай картоплі зберігався довго у хорошому стані, у погребі має бути температура у межах +2…+4℃. Саме  за таких показників бульба і не замерзне, і не пускатиме нових пагонів.

Щоб контролювати температурні показники, просто встановіть у приміщенні термометр. Якщо раптом температура почне підніматися, погріб краще зайвий раз провітрити.

2. Вологість і правильна підлога

Вологість повітря у приміщенні, де ви зберігаєте картоплю, не має перевищувати 75-85%. Якщо буде більше, високі шанси появи плісняви та масового інфікування картоплі.

Підлогу у погребі не можна цементувати чи вкривати дошками, лінолеумом або іншими матеріалами, під якими буде збиратися волога. Вона навпаки повинна бути з матеріалів, які добре поглинають вологу - піску, щебеню, гальки тощо.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

3. Світло

Ви повинні захистити врожай від сонячного проміння, інакше картопля почне зеленіти. Вживати в їжу такі коренеплоди не можна, адже вони отруйні!

4. Правильне сусідство

В один ящик чи мішок з картоплею не можна накидати моркву, цибулю, часник та інші овочі. Почне гнити щось одне - згниє все.

5. Сорт картоплі

Для тривалого зберігання підходять лише сорти середнього та пізнього термінів дозрівання. Закладені на зберігання ранньостиглі сорти швидко почнуть проростати і будуть непридатними для вживання.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Підготовка картоплі до зберігання: інструкція

  • Копають картоплю у сухий погожий день.

  • Відразу після викопування її розкладають для просихання. Бажано - під якимось навісом, де вона буде гарно провітрюватись, але прямі сонячні промені на неї не потраплятимуть.

  • Після цього руками обережно очищають бульбу від залишків землі. Мити картоплю не потрібно!

  • Далі відсортовуємо картоплю за розміром, перевіряємо, чи ціла вона (чи немає ушкоджень, чи не почала гнити і тд). Окремо відсортовуємо картоплю на посадку на наступний рік.

  • Закладаючи на зберігання картоплю, поміщаємо її у сухі великі ящики, де вона буде провітрюватись. Згодяться і спеціальні сітки.

Раніше ми розповідали, чому заборонено збирати червоний буряк у серпні. Мало хто про це знає, тому згодом люди дивуються, чому врожай швидко псується.