Як використати томатне бадилля: 3 несподівані способи

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, чому томати довго не червоніють. Але коли вони все ж дозріли і урожай зібрано, залишається бадилля. Багато дачників складають його у компостну яму. Але таке рішення не можна назвати оптимальним.

Томатне бадилля має й інше практичне застосування. На ProstoWay розповіли про три способи його використання.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Засіб для боротьби зі шкідниками

Томатне бадилля містить отруту - соланін. Саме тому на його основі можна приготувати настій, який допоможе позбавитися різних шкідників. Для приготування настою слід подрібнити 500 г свіжого бадилля. Залити його 5 літрами води та поставити в тепле місце на два дні. Зрідка настій слід перемішувати. Готовий настій слід процідити та додати трохи господарського мила.

Господарське мило – це ключовий інгредієнт. Саме воно дозволяє настою тривалий час утримуватися на поверхні рослин та захищати їх.

Обприскувати рослини слід у вечірній час. Переконайтесь, що найближчим часом не буде дощів або туманів.

Попіл як добриво

Томатне бадилля можна спалити та отримати корисний попіл. Саме томатне бадилля містить багато фосфору та калію, що так необхідні багатьом рослинам на ділянці.

З цим засобом всіх патогенних організмів. Тому спалювати можна навіть заражене бадилля. Перед спалюванням бадилля обов’язково слід просушити.

Попіл використовують у сухому вигляді або роблять настій. Норма витрати добрива: половина склянки на квадратний метр. Застосовують попіл в суху та безвітряну погоду.

Мульчування

Томатне бадилля – це універсальний та виграшний матеріал для мульчування. Ним можна мульчувати плодові дерева або різні кущі. Мульча збереже від морозів та забезпечить ґрунт необхідними елементами. А  в томатного бадилля є ще одна особливість: різкий запах, який здатен відлякувати шкідників.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Така проста рослина, а скільки користі. Також ми розповідали про сезонне пересаджування півоній.