Всі роблять цю помилку: як обрізати малину восени
Ми розповідали, чим підживити виноград восени, щоб отримати щедрий врожай. Що стосується малини, то дуже багато залежить від осінньої обрізки.
Вчасна обрізка омолоджує кущі, а також забезпечує швидку вегетацію навесні. Якщо ще й провести роботи за правилами, малина не постраждає від холодів узимку. Про деталі розповіли на ProstoWay.
Як звичайна, так і ремонтантна малина вимагають ретельного обрізання. Його слід провести у першій половині осені. Є низка правил, яких варто дотримуватись при обрізанні малини:
-
Огляньте кожен кущ - треба визначити дворічні та однорічні пагони. Це легко зробити “на око”: пагони першого року трав’янисті, сизо-зеленого кольору, вкриті тонкими, маленькими шипами. Дворічні ж гілки мають здерев’янілу коричневу кору та розгалуження.
-
Обрізати кущі варто гострим садовим інструментом. Підійдуть секатор, ножиці, садова пилка.
-
Для обрізання вибирайте дні з сухою сонячною погодою, щоб на зрізи не потрапила вода. Волога може спричинити загнивання стебел та загибель куща.
-
Приділіть увагу санітарній обрізці. Повидаляйте сухі та хворі гілки.
-
Пагони обрізаються нарівні з ґрунтом, щоб не залишалося пеньків. Залишити їх - поширена помилка серед дачників. У них можуть оселитися патогенні мікроорганізми і шкідники.
-
Слідкуйте, щоб відстань між стеблами, що залишилися, становила 10–15 см. Такий інтервал ідеальний - він виключає затінення. Перебування в тіні погано впливає на закладку бруньок.
Тепер ви знаєте, як обрізати малину. Також ми розповідали, як і коли збирати квасолю для зберігання.