Дайте це огіркам зараз - і будете їсти свіжі до самих заморозків

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, що зробити з малиною після збору врожаю. Культура, яка все ще подекуди плодоносить - це огірки. Розповідаємо, як продовжити їх період врожаю.

Свіжі огірочки з відкритої грядки наприкінці вересня звучать як фантастика? Ні, це цілком можливо, якщо підійти до вирощування правильно. Деталі розповіли на Ukr.Media.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Змусити плодоносити огірки до пізньої осені - цілком реально. Але дещо складно, навіть дотримуючись класичних правил агротехніки. Рослина доволі теплолюбна і схильна до хвороб.

Проте є два способи, які значно підвищують шанси на свіжі огірки восени. Це не будуть космічні врожаї, але огірочків до салату буде достатньо.

Чому огірки живуть недовго

Часто огірки у відкритому ґрунті гинуть уже в серпні. Це пов’язано з холодними ночами, дощами та хворобами. Найчастіше їх вражає несправжня борошниста роса, що з’являється після дощу і моментально знищує листя.

Проте навіть без хвороб холодні ночі роблять свою справу. Теплолюбна рослинка потихеньку загальмовується у рості і починає гинути.

Але продовжити життєздатність рослини можна. Для цього слід приділити увагу цим двом факторам.

Несправжня борошниста роса

Цьому захворюванню завадять своєчасні обробки від пероноспорозу. Відмінний варіант — препарати на основі триходерми. Триходерма — це теж грибок, але цілком безпечний для людини та комах; він активно розмножується і знищує багато хвороботворних грибів.

Триходерму можна вносити під корінь (це оздоровлює ґрунт) та обприскувати по листку. Паралельно триходерма усуне ще низку проблем.

Підвищення холодостійкості

Це друга важлива проблема. Але є спосіб надати теплолюбивій рослині стійкості до похолодання. Для цього доведеться зробити особливий засіб. Беремо велику посудину і до половини наповнюємо її мохом, папороттю, люпином (його можна замінити на будь-яку бобову рослину чи кропиву), кінським щавлем чи ревенем. Усе це заливаємо водою і залишаємо на тиждень бродити.

Отриманий настій розводиться — 1 л настою на 10 л води. Раз на тиждень слід проводити обприскування по листку та кореневе підживлення.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Таким чином можна значно продовжити життя огіркам. Причому ці засоби повністю натуральні та безпечні. Також ми розповідали, як та коли збирати врожай квасолі.