Щоб полуниця вродила у наступному сезоні: зробіть восени один простий крок
Ми розповідали, як підготувати яблуню до холодів. Але особливих умов зимування потребує і полуниця.
Разом із ProstoWay розповідаємо, що ж потрібно зробити з кущами, щоб вони добре перезимували. Також такі кущі дадуть гарний врожай у наступному сезоні.
Санітарні заходи
Слід зрізати сухе, хворе та пошкоджене листя. Видаляються також зайві укорінені вуса, оскільки вони забирають сили у материнської рослини. Якщо полуниця не ремонтантна, а рослини хворіли впродовж сезону, обробіть їх сумішшю “Актари” та “Топазу”.
Якщо рослини не хворіли, для профілактики обробіть їх будь-яким біологічним препаратом, на кшталт “Аліріна-Б”, “Гамаїра”, “Бітоксибацилін”, “Лепідоцид”. Вони допоможуть оздоровити не лише наземну частину, а й ґрунт.
Поливати грядку засобами рекомендується з лійки, щоб розчин потрапив на листя та у ґрунт. Ці засоби підходять для ремонтантних полуниць.
Підживлення
Восени для підживлення використовують сірчано-кислий калій та суперфосфат. Для приготування 100 г суперфосфату потрібно залити літром окропу, залишити на добу. 150 мл цього настою вводимо у відро води, додаємо 30 г сірчано-кислого калію. Цим розчином слід пролити грядку.
Мульчування
Мульчування на зиму обов’язкове, інакше мороз пошкодить кореневу систему. Особливо це актуально, якщо зима збирається з малою кількістю снігу.
Перш за все, слід прибрати стару мульчу - адже в ній можуть бути збудники хвороб. Лише потім можна класти нову. Хороший варіант – компост, що буде кущам і захистом, і добривом.
Для вуличних посадок підходить солома. Ми розповідали, як ще її застосувати на городі.