Як обрізати виноград і не погубити його: 5 поширених помилок, які допускають навіть досвідчені дачники

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, як удобрити виноград восени. Тепер ділимось правилами обрізки винограду, які багато хто ігнорує.

Осіння обрізка - необхідна для винограду. Втім, якщо зробити це неправильно, це може призвести навіть до загибелі рослини - понівечений виноград просто не переживе зиму. Разом із порталом “Порадниця” розповідаємо про 5 помилок при обрізуванні винограду.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Підстригання верхівок 

Багато виноградарів-початківців шкодують великі гілки і не хочуть їх обрізати, тому тільки злегка підрізають верхні пагони. Насправді ж щороку необхідно видаляти з куща, що плодоносить, 50—90 відсотків приросту.

Підрізання не тих пагонів

 Щороку восени потрібно видаляти всі пагони, які цьогоріч плодоносили. Крім того, тонкі, незрілі й ті, що загущують. Після обрізування повинен залишитися штамб із кількома рукавами (товстими пагонами), а також тонкими пагонами, які виросли на них у поточному році.

Залишання на пагонах “пенька”

Обрізаючи виноград, залишати пеньок (завдовжки близько 1 см) потрібно лише на зрілих пагонах. Що ж до однорічної лози, то її слід видаляти повністю - інакше на “хвостику” може з’явитися гнилизна.

Невідповідний час

Найвдаліша пора для обрізування винограду — пізня осінь. Не варто робити це занадто рано.

Пасинки

Не варто залишати на кущах пасинки. Це груба помилка.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Правильно обрізаний виноград відпочине взимку і наступного сезону дасть гарний урожай. Також ми розповідали, як визначити, чи достатньо стиглі буряки.