Легко помилитись: як правильно вносити у ґрунт свіжий гній

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, що зробити з яблунею перед холодами. Загалом же гній є найпоширенішим органічним добривом.

Цінність його як підгодівлі для ґрунту залежить від того, від яких тварин він походить і як його зберігають. А ефективність - від того, як його внесли. Деталі розповіли на ProstoWay .

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Відмінною ознакою якісного гною є однорідна чорна маса. Проте, якщо залишити його на довгий період перепрівання, це може призвести до зменшення в ньому вмісту азоту та органічних речовин.

Річ у тім, що органіка не лише містить поживні елементи. Вона поліпшує фізичні властивості ґрунту, підвищує його поглинальну здатність, а також збагачує корисною мікрофлорою. Проте свої властивості гній швидко втрачає - особливо коли зберігається в малих купах або розкиданим по поверхні ділянки.

Тому після внесення ґрунт варто одразу перекопати. До того, як гній перепріє, його не рекомендують вносити під посадку більшості овочевих культур. Це правило працює весь рік, крім осіннього періоду. Коли вже нічого не росте, його можна вносити свіжим. Він одразу почне розкладатись.

Залежно від родючості ґрунту та запланованої культури, на 1 кв. м площі вносять 5—8 кг коров’ячого або 3—4 кг кінського гною. Під огірки, кабачки, капусту різних видів та картоплю вносять гній та компости (з розрахунку 6—8 кг на 1 кв. м). Під часник, цибулю, капусту кольрабі та цвітну, баклажани, перець, кавуни та дині вносять 4–6 кг.

Для удобрення гній рівномірно розкидають по ділянці. Щоб це було ефективним, його слід одразу закопати у ґрунт.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Рекомендують вносити гній восени один раз на 2–4 роки. В цей період також можна вносити перегній, гноївку, ставковий мул, сухий пташиний послід. Також ми розповідали, що зробити з полуницею перед холодами.