Найважливіші процедури: що робити зі смородиною у жовтні
Ми розповідали, як до весни зберегти розсаду суниці. Тепер розповідаємо про секрети осіннього догляду за кущами смородини.
Якщо зробити все правильно, можна наступного літа отримати подвійний урожай великих, солодких ягід. На порталі “Школа Життя” розповіли про 5 важливих процедур.
Очищення куща
Перш за все, необхідно очистити коло при стовбурі від сміття і рослинних залишків. Те, що ви при цьому зберете, потрібно спалити або утилізувати - це пов’язано із тим, що під листям і рослинними рештками можуть ховатися різні шкідники та спори грибків.
Підживлення
Підживлення смородини потрібно встигнути провести на початку жовтня (в залежності від погоди). Добрива допоможуть смородині краще підготуватись до зими, так вони сформують міцні плодові бруньки та запасуть у гілках необхідну кількість речовин для нового врожаю. Для підживлення беремо 40 г подвійного суперфосфату та 20 г сульфату калію.
Добриво слід вносити в сухому вигляді. Для цього навколо стовбурного кола зробіть траншею або окремі ямки глибиною близько 20 см. Викладіть туди добрива, засипте грунтом і добре пролийте.
Наприкінці жовтня теж потрібне підживлення - під кожен смородиновий кущ внесіть одне 10 л відро компосту або перегною, а весною перекопайте їх разом із ґрунтом. Полив
Як правило, після внесення добрива одного поливу цілком вистачає, але якщо дуже довго стоїть посушлива погода, необхідно полити ще раз. Буде достатньо одного рясного поливу раз на два тижні.
Обробка від хвороб
Її можна провести у вересні або залишити на глибоку осінь - тоді дерева варто обробити одночасно з чагарниками. Тільки пам’ятайте, якщо ви будете робити це до листопада, то не використовуйте сильні розчини з міддю.
Обрізання
Це остання процедура, яку необхідно провести зі смородиною осінню. Щоб не спровокувати нове зростання гілок, обрізання найкраще провести наприкінці жовтня, коли облетить все листя. Цю ж обрізку можна провести ранньою весною.
Кущі до 5 років не варто сильно обрізати - кущ повинен набрати силу і наростити сильні плодоносні гілки. Обрізати треба лише хворі, зламані та слабкі тонкі гілочки.
А ось кущі старше 5 років уже потрібно формувати, вирізаючи старі пагони. Їх легко відрізнити - вони чорні та на них багато лишайнику.
Для формування смородини потрібно вирізати гілки, що загущають кущ, труться один об одного, а також прорідити молоді пагони.
Завдяки такому догляду смородинові кущі дають щедрий врожай. Також ми розповідали, як врятувати яблуню, на якій гниють плоди.