Всесвітній день поезії: цікаві факти про Тараса Шевченка, Ліну Костенко та інших українських поетів
Розповідаємо всю важливу інформацію про свято Всесвітній день поезії. Коли відзначають, історія дати, традиції свята, а також цікаві факти про видатних поетів України читайте у нашому матеріалі на HOCHU.ua!
Коли відзначають День поезії? Дата свята
Всесвітній день поезії щороку святкують 21 березня. Цього дня заведено відзначати важливість поезії у світі та її здатність об'єднувати людей й різні культури.
Всесвітній день поезії — історія свята
Всесвітній день поезії було започатковано ЮНЕСКО (Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури) у листопаді 1999 року на 30-му засіданні в Парижі.
Ідея заснування Всесвітнього дня поезії прийшла з Колумбії, де вже понад 50 років проводиться щорічний фестиваль поезії у місті Медельїн. Організатори цього фестивалю запропонували ЮНЕСКО заснувати міжнародний день, який відзначався б у всьому світі та наголошував на важливості поезії для світової культури.
З того часу Всесвітній день поезії відзначається щорічно 21 березня у всьому світі. Цей день покликаний підкреслити значущість культурного розмаїття та розуміння інших культур та мов через поезію, а також повагу та прихильність до свободи слова та вираження.
Міжнародний день поезії — традиції свята
Багато країн відзначають Всесвітній день поезії шляхом проведення заходів, таких як читання поезії, конкурси, лекції та виставки. Це створює можливості для людей з різних культур та мовних груп об'єднатися разом, щоб насолодитися та поділитися своїми улюбленими віршами.
Також у цей день прийнято більше дізнаватися про це заняття та поетів. Тому редакція HOCHU.ua зібрала цікаві факти про видатних українських поетів.
Цікаві факти про відомих українських поетів
-
Тарас Шевченко — один із найвідоміших українських поетів та художників, був також вченим. Він вивчав астрономію, геодезію та метрологію, а також зробив великий внесок у ці галузі знань.
-
Відома українська поетеса Ліна Костенко пише не лише українською мовою, а й англійською, французькою та польською.
-
Іван Франко був не лише поетом і письменником, а ще й активістом соціального руху та національно-визвольної боротьби.
-
Українська поетеса та революціонерка Олена Теліга брала участь у боротьбі за незалежність України на початку 20-го століття і була одним з організаторів УПА.
-
Поет Василь Симоненко також був викладачем в університеті та вивчав історію української літератури.
-
Левко Боровиковський — український поет, який у своїй поезії втілював ідеї романтизму та реалізму. Він також був активістом соціального руху та боровся за свободу України.
Також не пропустіть привітання у картинках із Днем весняного рівнодення, яке у 2023 році відзначають 21 березня.