День космонавтики: дата свята і кого вітають цього дня
Цього тижня триває активна підготовка до православного Великодня, але, окрім релігійних свят, у квітні також є інші важливі дати, які ми не можемо оминути увагою. У цій статті читайте все про День космонавтики: коли відзначають і що про дату треба знати в контексті української історії.
Всесвітній день космонавтики користується великою популярністю в країнах по всьому світу, адже він присвячений важливому прагненню людства — освоєнню космосу. Відтоді, як на орбіті Землі та на Місяці вперше побували люди, космічні апарати активно досліджують поверхню планет і межі Сонячної системи. Останніми роками освоєнням космосу займаються не тільки уряди, а й приватні компанії, які демонструють надзвичайні успіхи в цій індустрії.
Проте початок цієї діяльності було покладено в минулому столітті, тому, зважаючи на інтерес наших читачів до теми, розповідаємо далі: коли День космонавтики 2023 і що треба знати про події, яким дата присвячена, в Україні зокрема.
Коли День космонавтики
Із задоволенням відповідаємо на часте запитання: коли буде День космонавтики. 12 квітня — День космонавтики. Це свято присвячене феноменальній історичній події — першому в історії польоту людини в космос. Ця подія поклала початок епосі пілотованих космічних польотів.
Нагадаємо, 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі. Але також надважливу роль у цьому відіграв український інженер Сергій Корольов.
1968 року на 61-й конференції Міжнародної авіаційної федерації ухвалили рішення призначити 12 квітня Всесвітнім днем авіації та космонавтики.
А як об'єднавчу дату Міжнародний день космонавтики було встановлено 7 квітня 2011 року на рівні Генеральної Асамблеї ООН. Тоді було ухвалено відповідну резолюцію № 65/271, в якій 12 квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.
День космонавтики в Україні
Всесвітній день авіації та космонавтики — це чудовий привід привід привітати всіх, хто зайнятий у ракетно-космічній галузі та авіації України.
Так, професійне свято працівників ракетно-космічної галузі відзначають згідно з указом Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 р. "Про день працівників ракетно-космічної галузі України".
День авіації та космонавтики: внесок українця Сергія Корольова
Говорячи про свято День авіації та космонавтики 12 квітня, неможливо не відзначити істотний внесок українця Сергія Корольова, якого справедливо називають хрещеним батьком космонавтики, адже саме він керував польотом Гагаріна в космос.
Коротко про Сергія Корольова
Сергій Павлович Корольов родом із Житомира. Це український учений у галузі ракетобудування та космонавтики, авіаконструктор. Один із засновників практичної космонавтики. Перший головний конструктор ракетно-космічних систем у СРСР (до цього його відправили в ГУЛАГ). Корольов був академіком АН СРСР (з 1958 року), очолив ракетну програму СРСР.
Під його керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, здійснено перший політ людини в космос і вихід людини в космос. Також під керівництвом Корольова інженери створили цілу низку геофізичних і балістичних ракет, а також запустили перші космічні апарати серій "Місяць", "Венера", "Марс", "Зонд", розробили штучні супутники "Електрон", "Блискавка-1" і проєкт космічного корабля "Союз".
Важливий факт: у житомирському музеї Сергія Корольова збереглася анкета, яку майбутній учений заповнив під час вступу до Київського політехнічного інституту. У графі "національність" Корольов зазначив "українець".
Внесок українця Сергія Корольова в авіацію порівнюють із внеском Альберта Ейнштейна у фізику.
Тож на 12 квітня День космонавтики не забудьте привітати всіх причетних.
Також читайте, коли пекти паску і фарбувати яйця на Великдень у 2023 році.