Що їсти в Успенський піст: меню харчування та ідеї пісних страв
З 14 по 27 серпня в Україні триває Успенський піст. І для тих, хто планує дотримуватися його приписів, ми підготували цей матеріал. Після заборон посту публікуємо актуальну інформацію про календар харчування в Успенський піст, а також смачні пісні ідеї, які варто взяти на замітку.
Суворий серпневий піст ще називають Спасівкою, оскільки в цей період відзначають Медовий Спас, а також Яблучний Спас. На церковну службу люди несуть до храмів мед, мак, польові квіти і трави на освячення, а також яблука, груші та інші фрукти. Після освячення вони мають особливі цілющі властивості й обов'язково потрапляють у літнє меню українців.
У період Успенського посту християни менше займаються мирськими турботами, а більше часу присвячують духовним пошукам, багато моляться, а також обов'язково дотримуються обмежень у харчуванні.
Що не можна їсти в Успенський піст?
Як і в інші пости церковного календаря, в Успенський піст обов'язково відмовляють від продуктів тваринного походження, а також алкоголю. Тому з 14 по 27 серпня під забороною:
-
м'ясо та будь-які вироби з нього;
-
алкогольні напої;
-
риба і морепродукти (тільки на Преображення Господнє дозволяється їсти рибу);
-
яйця;
-
молочні продукти;
-
фрукти в перші дні до самого Преображення Господнього або Яблучного Спаса 19 серпня: яблука дозволено їсти після освячення в церкві в цю дату.
Успенський піст 2023: меню по днях
Щоб вам було простіше орієнтуватися, публікуємо далі календар харчування по днях в Успенський піст.
-
Понеділок, середа, п'ятниця (14, 16, 18, 21, 23, 25 серпня) — сухоїдіння, без гарячої їжі. Можна їсти сухофрукти, овочі, фрукти, горіхи, пророщене зерно, мед.
-
Вівторок, четвер (15, 17, 22, 24 серпня) — можна їсти гарячу їжу без олії.
-
Субота, неділя (19, 20, 26, 27 серпня) — гаряча їжа з додаванням олії. У розумних кількостях можна дозволити собі трохи червоного вина.
-
На Преображення Господнє (19 серпня) дозволені послаблення заборон: вірянам дозволяється їсти рибу і рибні продукти, додавати олію в їжу і пити трохи червоного вина.
Меню на Успенський піст: ідеї пісних страв
Пісні страви також дуже смачні, особливо якщо підключати фантазію і готувати з душею. Ми зібрали деякі смачні ідеї пісних страв у меню на Успенський піст 2023, які можуть бути для вас натхненням.
Перші страви: капусняк пісний, суп із білою квасолею та свіжою капустою, суп із лісовими грибами, овочевий бульйон із грінками, гороховий суп, крем-суп із печериць, італійський суп мінестроне, зелений борщ, пісний борщ із квасолею, крем-суп із сочевиці.
Другі страви: картопля з грибами в мультиварці, овочевий шашлик із грибами в духовці, картопляні зрази, кабачкові оладки (також капустяні, картопляні, морквяні тощо), ліниві вареники. ), ліниві вареники з грибами, квасоля в томатному соусі, цвітна капуста в клярі, фунчоза з рибами та овочами, голубці з грибами, гречані котлети з овочами, овочеве рагу, кускус з овочами, плов із сухофруктами, рататуй, фаршировані кабачки, сочевичкові котлети, фалафель, цвітна капуста в клярі, лобіо, чебуреки з грибами.
Салати: вінегрет, табуле, салат зі свіжих овочів, квашена капуста, мариновані баклажани, морква по-корейськи, тушкована капуста з грибами, різотто з грибами.
Закуски: кабачкова ікра, баклажанна ікра з горіхами, гострі биті огірки, хумус, мариновані печериці, гуакамоле з авокадо, лечо з болгарського перцю.
Десерти: пісна коврижка, печені яблука з горіхами і медом, ягідний сорбет, цукерки із сухофруктів.
Сподіваємося, ця інформація була для вас корисною.
До слова, раніше ми публікували інформацію про те, у кого іменини в серпні. Візьміть інформацію на замітку, а також не забудьте вибрати прикольний подарунок з Днем ангела, щоб порадувати іменинника. Не відкладайте прояви турботи й уваги до дня народження, ваша близька людина це точно оцінить!