Що не можна робити в Чистий четвер, щоб не накликати на себе лихо? Заборони, правила та забобони
Вважається, що на Чистий четвер відкриваються ворота потойбіччя, і померлі можуть повернутися на землю, тому деякі люди намагаються встановити свічки на могилах своїх близьких і помолитися за їхні душі. Які ще заборони, забобони та правила існують на Чистий четвер? Розповідаємо у нашому матеріалі на HOCHU.ua!
Чистий четвер — це день, який відзначається у християнській традиції напередодні Великої П'ятниці та Великодня. Цього дня віряни проводять церковну службу та здійснюють обряд помазання своїх тіл олією, що символізує їхнє духовне очищення. Згідно з Біблією, саме в Чистий Четвер Ісус здійснив обмивання ніг для своїх учнів, а також провів Таємну вечерю та перше причастя.
2023 року Чистий четвер випадає на 13 квітня. Особливий цей день забобонами та заборонами, які в жодному разі не можна порушувати.
Що не можна робити у Чистий четвер?
У християнській традиції на Чистий четвер існує низка заборон, які пов'язані з очищенням та підготовкою до Великодня. Ось деякі з них:
-
Не можна працювати на землі або займатися будь-якими справами, пов'язаними з вогнем, щоб не залучити лиха.
-
Не можна мити волосся та голитися, тому що це може залучити нещастя.
-
Жінкам заборонено займатися рукоділлям, щоб не псувати нитку долі.
-
Не можна стригти нігті та волосся, щоб не вкоротити своє життя.
-
Потрібно утриматися від вживання м'яса та жирної їжі, а також не їсти яйця та молочні продукти, дотримуючись Великого посту.
-
Необхідно приготувати та освятити четвергову сіль, яку використовують у кулінарії та магії.
-
Не можна забувати про покійників, бо цього дня померлі можуть повернутися на землю, а щоб їх задобрити, близькі моляться і встановлюють на могилах свічки.
-
Забороняється курити та вживати алкогольні напої.
-
Забороняється лаятись, скандалити та виявляти злість.
-
Забороняється витрачати час на розваги.
Які правила та обряди існують на Чистий четвер?
На Чистий Четвер існують певні традиції, яких вірян дотримуються і передають із покоління до покоління:
-
Пост та відмова від м'ясної їжі. У цей день багато вірян дотримуються суворого посту, а також відмовляються від м'ясної їжі.
-
Очищення будинку. У Чистий четвер прийнято ретельно прибирати будинок і готуватися до Великодня, видаляючи все зайве та непотрібне.
-
Приготування соли. Четверта сіль готується спеціальним чином та використовується під час освячення продуктів на Великдень.
-
Відвідування церкви та участь у службі. Цього дня у церкві проводяться особливі богослужіння, присвячені останній трапезі Христа з апостолами.
-
Перше хрещення. У ряді православних церков на Чистий Четвер проводиться перше хрещення, на яке приходять люди, які бажають здобути віру.
-
Прикраси яєць. На Чистий Четвер також можна прикрасити яйця, які потім будуть освячені у церкві та використані у великодньому столі.
-
Очищення тіла. У Чистий четвер багато християн приймають ванну або ходять у лазню, щоб очистити не тільки свій дух, а й тіло.
-
Зазначимо, що всі ці заборони та правила допомагають зберегти духовну чистоту, а також зосередитися на Богові та вірі напередодні Великодня.
Також дізнайтеся, як приготувати четвергову сіль на Чистий четвер і як правильно її використовувати.